Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДИА-ЦЕНТР

Bluetooth: технологія та її застосування у товарах ТМ REAL-EL

8 Серпня 2022

Набридли дроти, роз'єми, конектори, кабелі?

У наш час вирішити цю проблему дуже просто, достатньо скористатися Bluetooth з'єднанням.

Зміст:

blyutuz-akustika-tm-real-el

❍ ІСТОРІЯ

Така проста у повсякденному використанні технологія бере свій початок у далекому 1998 році, коли 5 провідних світових компаній (Toshiba, IBM, Ericsson, Nokia, Intel) вирішили спільно розробити технологію бездротового з'єднання мобільних пристроїв.

Сама ідея полягала у створенні технології передачі даних на коротку дистанцію, а також у забезпеченні радіозв'язку між різними типами пристроїв налаштованими на той самий шаблон передачі. Фізично цей пристрій являє собою невеликий чіп високої частоти, прийомопередавач.

Технологія отримала тимчасову робочу назву "Bluetooth", що в перекладі означає "блакитний зуб", і названа на честь великого об'єднувача датсько-норвезько-швейцарських племен, а також ягоди чорниці та володаря блакитних зубів - Харальда Блатанда. Сам знак «Bluetooth» утворений від двох рун: «Хагалаз» та «Беркана», які відповідають ініціалам короля.

domashnya-akustika-blyutuz-tm-real-el

Робоча назва та логотип швидко прижилися і тому змінювати їх не стали.

Ідея виявилася настільки доречною, що незабаром цим займалася вже ціла група «Special Interest Group (SIG)», на неї поклали завдання з розробки та впровадження технології Bluetooth, а в наш час будь-яка компанія, яка бажає розробляти цю технологію, може увійти до робочої групи.

❍ СПЕЦИФІКАЦІЇ BLUETOOTH

Того ж 1998 року світ побачила перша версія Bluetooth 1.0 - вона погано працювала між моделями різних виробників і мала цілу низку недоліків, у тому числі й відсутність анонімності з'єднання, але початок було покладено.

Bluetooth 1.1 (1998 г.) виправлено багато помилок, додано підтримку для не шифрованих каналів, а також індикацію рівня потужності сигналу (RSSI).
Bluetooth 1.2 пристрої стали ідентифікуватися та підключатися швидше, зросла швидкість передачі даних, з'явилися керування потоком даних (Flow Control) та повторної передачі (Retransmission Modes).
Bluetooth 2.0
+ EDR (2004 г.)
основним нововведенням стала підтримка Enhanced Data Rate (EDR) для прискорення передачі даних (на практиці до 2,1 Мбіт/с), також було зменшено складність кількох одночасних підключень та знижено споживання енергії завдяки зменшенню навантаження.
Bluetooth 2.1 (2007 г.) впроваджено енергозберігаючу технологію Sniff Subrating, яка дозволила збільшити тривалість роботи.
Bluetooth 2.1
+ EDR (2008 г.)
знизилося споживання енергії у п'ять разів, підвищився рівень захисту даних та полегшилось розпізнавання та з'єднання Bluetooth-пристроїв.
Bluetooth 3.0
+ HS (2009 г.)
значно збільшено теоретичну швидкість передачі аж до 24 Мбіт/с, але у зв'язку з цим різко зросло й енергоспоживання, популярності ця технологія не здобула і в аудіопристроях зустрічається дуже рідко. Недоліки версії 3.0 було виправлено в наступній.
Bluetooth 4.0 (2010 г.) зменшено енергоспоживання зі збереженням швидкості 24 Мбіт/с, ця версія дозволяє зберегти якість звуку на високому рівні.

Включає протоколи:

  • Класичний Bluetooth,
  • Високошвидкісний Bluetooth
  • Bluetooth із низьким енергоспоживанням.
Високошвидкісний Bluetooth базується на Wi-Fi, а класичний Bluetooth складається з протоколів попередніх специфікацій Bluetooth.
Bluetooth 4.1 (2013 г.) з'явився захист від перехресних перешкод під час спільної роботи з LTE-модулями, встановленими у всіх 4G смартфонах.
Bluetooth 4.2 (2014 г.) відрізняє підвищення конфіденційності та збільшення швидкості передачі даних.

Цю версію підтримують акустичні системи ТМ REAL-EL:

bluetooth-kolonki-real-el-m-350 REAL-EL M-350

на сторінку товару

bluetooth-kolonki-real-el-m-370 REAL-EL M-370

на сторінку товару

bluetooth-kolonki-real-el-m-375 REAL-EL M-375

на сторінку товару

bluetooth-kolonki-real-el-m-380 REAL-EL M-380

на сторінку товару

bluetooth-kolonki-real-el-m-390 REAL-EL M-390

на сторінку товару

bluetooth-kolonki-real-el-m-410 REAL-EL M-410

на сторінку товару

bluetooth-kolonki-real-el-m-570 REAL-EL M-570

на сторінку товару

bluetooth-kolonki-real-el-m-580 REAL-EL M-580

на сторінку товару

bluetooth-kolonki-real-el-m-590 REAL-EL M-590

на сторінку товару

Бездротові гарнітури ТМ REAL-EL, що підтримують Bluetooth 4.2:

garnitura-blyutuz-real-el-gd-840 REAL-EL GD-840

на сторінку товару

garnitura-blyutuz-real-el-gd-850 REAL-EL GD-850

на сторінку товару

garnitura-blyutuz-real-el-gd-855 REAL-EL GD-855

на сторінку товару


Bluetooth 5.0 (2016 г.) порівняно з попередньою версією збільшено радіус дії у 4 рази, швидкість збільшена у 2 рази. Також версія Bluetooth 5.0 повністю сумісна із попередніми версіями Bluetooth.

Цю версію підтримує бездротова гарнітура REAL-EL GD-880:

garnitura-blyutuz-real-el-gd-880 REAL-EL GD-880

на сторінку товару


Bluetooth 5.1 (2019 г.) можливість визначати місце розташування та напрямок з максимальною точністю. Ще краще оптимізувалося енергоспоживання та збільшилася надійність з'єднання через Bluetooth Low Energy.
Bluetooth 5.2 (2020 г.) з'явилася покращена версія протоколу атрибутів ATT. Він безпечніший, ніж його попередник, оскільки використовує лише шифроване з'єднання. Але головне, що цей протокол дозволяє відтворювати звук із двох пристроїв одночасно.

Цю версію підтримують портативні акустичні системи ТМ REAL-EL:

boombox-bluetooth-real-el-x-710 REAL-EL X-710

на сторінку товару

boombox-bluetooth-real-el-x-727 REAL-EL X-727

на сторінку товару

boombox-bluetooth-real-el-x-770 REAL-EL X-770

на сторінку товару

boombox-bluetooth-real-el-x-757 REAL-EL X-757

на сторінку товару

boombox-bluetooth-real-el-x-787 REAL-EL X-787

на сторінку товару


Bluetooth 5.3 (2021 г.) покращення функцій Bluetooth 5.3 полягають у наступному: віднімання з'єднання, покращення класифікації каналів, поліпшення в управлінні розміром ключа шифрування.

Ця версія, швидше за все, не є останньою і незабаром ми побачимо ще більш «досконалу» версію Bluetooth.


За наявності такої кількості Bluetooth-версій було прийнято стандарт, згідно з яким нова версія будь-якого протоколу має забезпечувати зворотню сумісність із попередніми ревізіями.
Різні Bluetooth пристрої в парі (наприклад смартфон і навушники) завжди працюють, використовуючи найнижчу з доступних версій і найпростіший протокол передачі даних Bluetooth.

❍ ЯК ПІД'ЄДНАТИ ПРИСТРОЇ REAL-EL З ДОПОМОГОЮ BLUETOOTH

kak-podklyuchit-ustrojstva-real-el-s-pomoshchyu-bluetooth

Торгова марка REAL-EL випускає гарнітури, стаціонарні та портативні акустичні системи в яких використовується з'єднання Bluetooth.

  • Для активації режиму Bluetooth необхідно встановити зв'язок виробу з джерелом сигналу. Для цього виберіть режим Bluetooth за допомогою кнопки MODE для акустичних систем та тривалого натискання кнопки «увімкнення/вимкнення навушників» для гарнітур. Через 2-3 секунди виріб перейде в режим пошуку.
  • На джерелі сигналу (телефон, ноутбук, смартфон тощо) необхідно вибрати режим пошуку пристроїв Bluetooth. На екрані з'явиться найменування моделі, до якої необхідно встановити з'єднання.
  • При вдалому підключенні індикатор має постійне свічення (для стаціонарних акустичних систем) або пролунає звуковий сигнал (портативна акустика) або голосовий сигнал (для гарнітур). Якщо підключення не відбулося, необхідно повторно перевести систему в режим пошуку (вимкнути та знову ввімкнути режим Bluetooth).
Для з'єднання Bluetooth з деякими моделями пристроїв можливо потрібно буде ввести код «0000».
Якщо виріб уже записаний у списку пристроїв джерела, повторна активація режиму пошуку не є обов'язковою. Виберіть лише ім'я виробу та команду "під'єднатися" на джерелі.

❍ ФУНКЦІЯ TWS В ПРИСТРОЯХ TM REAL-EL

У портативних акустичних системах ТМ REAL-EL реалізовано функцію TWS: можливість підключення двох систем одночасно.

funkciya-tws-v-bumboksah-tm-real-el

Підключення даної функції можливо тільки в режимі Bluetooth. Для підключення функції:

  • Увімкніть обидві АС у режим Bluetooth.
  • Підключіть джерело сигналу до однієї з АС, інша АС повинна знаходитись у режимі пошуку Bluetooth сигналу.
  • На іншій АС (що потрібно підключити) натисніть та утримуйте кнопку TWS.
  • При успішному підключенні двох АС між собою, режим TWS буде активовано.

Технологія Bluetooth-з'єднання і зараз продовжує розвиватися та покращуватись. Останніми роками вона активно впроваджується і найближчим часом ми побачимо ще більше техніки, яка її підтримує.

- ВВЕРХ -