Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДИА-ЦЕНТР

Джерела безперебійного живлення серії REAL-EL RESERVE

4 Серпня 2023
vidsutnist-elektroenergii

Ні для кого не є секретом, що електромережі змінного струму, використовувані нами, далекі від ідеалу. Найчастіше причиною відмов електронного устаткування сьогодні є неякісне електропостачання. Частково цю проблему можна вирішити завдяки застосуванню приладів для поліпшення якості електропостачання, таких, наприклад, як автоматичні регулятори напруги (стабілізатори).

Проте водночас нерідко трапляються випадки пропадання чи повної відсутності електроенергії. У зв'язку з чим виникає необхідність забезпечення живленням таких особливо життєво важливих систем, як опалювання, зв'язок, охоронні й пожежні системи сигналізації. Щоб не допустити збоїв в їхній роботі, доцільно встановити пристрій або систему безперебійного живлення.


Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) (англ. Uninterruptible Power Supply, UPS) – це джерело вторинного електроживлення, автоматичний пристрій, призначенням якого є забезпечення підключеного до нього електроустаткування безперебійним постачанням електричною енергією у межах норми. ДБЖ надає підключеному до нього устаткуванню можливість продовжити роботу в період пропадання електропостачання. А вмонтований в ДБЖ автоматичний регулятор напруги забезпечує якісне електропостачання під час зниження або підвищення напруги мережі, а також захищає устаткування від перешкод і стрибків напруги мережі.

Таке ДБЖ (UPS) постійно контролює показники мережі, автоматично коригує напругу живлення чи перемикається у режим роботи від батарей, гарантуючи безперервну роботу устаткування.

❗ Щоб належним чином захистити устаткування, необхідно правильно підібрати для електроприладу, який ми захищаємо, відповідне ДБЖ.


Найпоширенішими є три основні типи джерел безперебійного живлення:

 1. Джерела безперебійного живлення типу Off-Line

  У нормальному режимі функціонування підключене навантаження живиться відфільтрованою напругою первинної мережі. Якщо параметри вхідної напруги виходять за значення налаштованих діапазонів, прилад перемикається у режим живлення від батареї незалежно від того, є напруга в мережі чи ні. Це накладає певні обмеження на застосування таких приладів:

  • ✅ використання лише у мережі зі стабільною якістю електричної енергії;
  • ✅ недостатній захист від провалів напруги, перевищень допустимого значення напруги, змін частоти і форми вхідної напруги;
  • ✅ неможливість своєчасного відновлення ємності акумуляторів, якщо вони часто переходять на батарейне живлення;
  • ✅ через великий діапазон відхилень напруги мережі від норми, особливо за межами великих міст, повноцінне застосування такого приладу можливе лише спільно з додатковим автоматичним регулятором напруги.

 2. Джерела безперебійного живлення типу On-Line

  У нормальному режимі функціонування напруга мережі випрямляється, а потім перетворюється в постійну напругу для заряджання батареї і живлення вихідного каскаду.

  За достатньої напруги мережі вихідний каскад перетворює постійну напругу в синусоїдальну напругу 230 В. При зниженні напруги мережі недостатність струму заповнюється акумуляторною батареєю; за відсутності напруги у мережі живлення здійснюється лише від батареї.

  Якість живлення і надійність роботи такого пристрою істотно вищі, ніж у попереднього типу. Але цей прилад все ж має недоліки:

  • ✅ низький, порівняно з іншими типами ДБЖ, ККД через подвійне перетворення;
  • ✅ висока ціна;
  • ✅ відносно малий ресурс батареї.

  Такі ДБЖ найчастіше використовуються для підтримки роботи серверів і маршрутизаторів у корпоративних мережах.


 3. Джерела безперебійного живлення типу Line-Interactive

  У лінійно-інтерактивних ДБЖ поєднуються переваги розглянутих раніше типів, у них, виходячи з можливостей, мінімізовано їхні недоліки.

  Вмонтований автоматичний регулятор напруги забезпечує якісне електропостачання у разі зниження або підвищення напруги мережі, а також захищає устаткування від перешкод і стрибків напруги мережі.

  Якщо параметри вхідної напруги виходять за межі робочого діапазону, живлення здійснюється від батареї, забезпечуючи безперервність живлення навантаження.

  Разом з безліччю переваг ці прилади мають і мінуси. Мінусом є ненульовий (4-10 мілісекунд) час перемикання на акумулятори, проте в більшості випадків це не критично для споживача.

  У свою чергу ДБЖ такого типу поділяються на:

  • ✅ ДБЖ з апроксимованою синусоїдою на виході (підходить лише для пристроїв з імпульсними блоками живлення);
  • ✅ ДБЖ із синусоїдою правильної форми – більше уніфікований, що крім усього переліченого вище може працювати з пристроями, критичними до форми вхідного струму (що містять трансформатори, мотори, компресори тощо).

❗ Виходячи з ціни, споживчих властивостей, коефіцієнта корисної дії та ресурсу батареї ДБЖ типу Line-Interactive є оптимальними вибором.


dbzh-v-sistemi-avtonomnogo-opalyuvannya

ДБЖ в системі автономного опалювання

Особливо гострою постає проблема енергозабезпечення в зимовий період у зв'язку зі збільшенням навантаження на мережу. Погіршення метеоумов нерідко є причиною обриву лінії електропередач.

У таких умовах однією з найуразливіших є СИСТЕМА АВТОНОМНОГО ОПАЛЮВАННЯ. Природно, зупинка системи опалювання взимку на тривалий час може завдати значних збитків. Адже перепади і вимикання електроенергії призводять до зупинки опалювального котла і дуже часто провокують виникнення його несправностей.

По-перше: примусова циркуляція теплоносія у сучасних опалювальних системах підтримується за допомогою електричних циркуляційних насосів.

По-друге: деякі модифікації котлів мають системи наддування повітря в камеру згорання і видалення продуктів горіння на основі електричних вентиляторів, а також мікропроцесорні блоки управління.

Працює подібна опалювальна система таким чином: Термостат контролює температуру повітря в приміщенні ➠ Зміна температури змінює теплове навантаження і відповідно необхідну кількість палива ➠ У теплообміннику енергія від згорання палива нагріває теплоносій ➠ Манометр і термометр контролюють показники теплоносія ➠ Циркулярний насос прокачує теплоносій через опалювальний контур ➠ Роботою усього пристрою управляє електронний блок управління

❗ Правильно підібраний ДБЖ з відповідною батареєю надає змогу вирішити проблеми, пов'язані із зупинкою котла або виходом його з ладу через перепади напруги в мережі та забезпечити його роботу протягом необхідного часу.


dbzh-dlya-suchasnogo-kotla

Критерії підбору ДБЖ для сучасного котла

Під час вибору джерела живлення для котла слід враховувати, що форма вихідної напруги ДБЖ має бути синусоїдальною, оскільки котел містить споживачі, критичні до форми вхідного струму (вентилятор, циркуляційний насос тощо).

Щоб не помилитися у виборі, необхідно знайти відповіді на такі питання:


Розроблені і виготовлені компанією REAL-EL ДБЖ серії RESERVE є ідеальним рішенням для безперебійного електроживлення систем опалювання, інтелектуальних пожежних та охоронних систем, систем автоматики тощо.

divitsya-opis-reserve-500 divitsya-opis-reserve-1000


Це дає змогу істотно заощаджувати ресурс батареї.

Для того, щоб вибрати модель ДБЖ REAL-EL RESERVE, необхідно визначити сумарну потужність підключеного до ДБЖ устаткування у ватах (Вт) (зазначено в технічній документації устаткування).


Виберіть модель ДБЖ REAL-EL RESERVE (500 або 1000) залежно від потужності:

Максимальна потужність підключених пристроїв для REAL-EL RESERVE-500 ☞ 300 Вт

Максимальна потужність підключених пристроїв для REAL-EL RESERVE-1000 ☞ 600 Вт


Виберіть ємність батареї(й) залежно від потужності підключеного навантаження та необхідного часу резервування живлення, див. таблиці 1 і 2 нижче:

vibir-akumulyatornih-batarej-dlya-real-el-reserve

Акумуляторні батареї TM REAL-EL

akumulyatorna-batareya-real-el-rt-55 akumulyatorna-batareya-real-el-rt-100


Можлива структурна схема мережі безперебійного живлення

linijno-interaktivne-dbzh-bezperervno-dii-real-el-reserve


Монтаж комплекту та його підключення не становить жодних проблем.

Адже комплект розроблено таким чином, щоб його монтаж і підключення не викликали труднощів для людей, які не мають спеціальної підготовки.

 1. Встановіть комплект (ДБЖ REAL-EL RESERVE + батареї) у вибране вами місце з гарною вентиляцією (вільний простір навкруги ДБЖ має бути не менше 25 см).
 2. Підʼєднайте АКБ (придбайте окремо) до ДБЖ за допомогою вмонтованих у ДБЖ кабелів, дотримуючись полярності.
  УВАГА!!! Під час підʼєднання АКБ до ДБЖ можливе іскріння при торканні силових клем. Перед першим використанням ДБЖ необхідно провести заряджання батареї протягом як мінімум 12 годин без навантаження.
 3. Підключіть ДБЖ REAL-EL RESERVE до однофазної мережі за допомогою шнура живлення. Вмикати ДБЖ після підключення до мережі кнопкою не потрібно - функція «автостарт» запустить його автоматично.
 4. Необхідно зарядити батареї.
 5. Для цього залиште ДБЖ REAL-EL RESERVE увімкненим до закінчення заряджання батареї.
 6. Після заряджання батареї натисніть та утримуйте кнопку до вимикання приладу.
 7. Відʼєднайте ДБЖ REAL-EL RESERVE від мережі, вийнявши вилку шнура живлення з розетки.
 8. До вимкненого ДБЖ REAL-EL RESERVE підʼєднайте пристрої-споживачі. Для цього вставте мережеві вилки пристроїв-споживачів у розетки ДБЖ REAL-EL RESERVE.
 9. Знову підключіть вилку ДБЖ REAL-EL RESERVE до мережі, функція «автостарт» запустить його автоматично.
 10. Потім увімкніть підʼєднані пристрої (першим - найпотужніший пристрій і останнім - найменш потужний) за допомогою їхніх вимикачів.

Функція пуску «Холодний старт»

Вмикати ДБЖ REAL-EL RESERVE без підʼєднання до мережі можна з використанням функції пуску «Холодний старт» кнопкою «Перемикач ON/OFF»

ДБЖ готове до роботи!

❗ Детальна ІНСТРУКЦІЯ ДБЖ серії REAL-EL RESERVE: ТУТ