Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДИА-ЦЕНТР

Що таке Power Delivery ?

30 Березня 2020

Принцип роботи Power Delivery


Мобільні девайси стали не від’ємною складовою нашого повсякденного життя. Звикаючи до мобільних технологічних пристроїв в повсякденному житті, нам конче необхідно підтримувати їх працездатність (енергетичний заряд) протягом всього дня. На допомогу приходять технології швидкої зарядки, наприклад - PowerDelivery (PD) про неї і піде мова нижче.

Некомерційна організація USB ImplementersForum (USB-IF), до якої входять такі технологічні гіганти: IBM, Intel, Microsoft, NEC, Compaq, DigitalandNortel, займається впровадженням стандартів USB. Одним із таких стандартів став Power Delivery. Не зважаючи на те що ця технологія здатна передати споживачу до 100W, на сьогодні, для повсякденного практичного використання – заряджання мобільних гаджетів (смартфонів, планшетів тощо), достатньо зарядного пристрою з максимальними характеристиками напруги до 15V, сили струму до 3А і потужності до 27W.


Принцип роботи:


Принцип роботи Power Delivery


Що до підбору оптимальних характеристик заряджання, специфікація стандарту PD визначає два механізми роботи USB-зарядного пристрою, які він може запропонувати під'єднаним пристроям:


  • Список фіксованих значень напруги (V), кожне з яких має максимальне значенням струму (A). Під'єднаний пристрій обирає напругу та струм з цього списку. Це традиційна модель для пристроїв, які мають вбудовану електроніку для керування зарядом їхньої батареї, включаючи зміну напруги та струму, які фактично надходять до батареї. Побічним ефектом такої моделі є генерування тепла на зарядній схемі, що може бути проблемою пристроїв малого форм-фактора.

  • Перелік множинних програмованих діапазонів значень напруги (V), кожне з яких має максимальне значення струму (A). Під'єднаний пристрій подає запити на напругу (з кроком в 20 mV), яка знаходиться в необхідному діапазоні та з максимальним струмом. USB-зарядний пристрій подає потрібну напругу до тих пір, поки не буде досягнуто максимального струму, після чого USB-зарядний пристрій зменшить свою вихідну напругу, щоб не подавати більше потрібного максимального струму. Під час зарядного циклу в якому подається «порція» найвищого значення струму, USB-зарядний пристрій може підключитись напряму (через відповідний запобіжний пристрій) до батареї. Ця модель використовується пристроями, які хочуть мінімізувати тепловий вплив на їхні внутрішні схеми зарядки.

Таким чином гаджет сам вказує джерелу живлення який струм та напругу необхідно подати. Якщо PD не підтримується гаджетом, то будуть обрані мінімальні характеристики заряджання. Схожі принципи використані, також, в інших технологіях швидкої зарядки, наприклад: QualcommQuickCharge, SamsungAdaptiveFastCharger, Pump Express та ін..


Переваги та недоліки


Основною перевагою, беззаперечно, являється швидка зарядка. Для прикладу, на сьогоднішній день, повну підтримку PD мають вже Apple (починаючи з iPhone 8) та Google (починаючи з GooglePixel), наповнити їхні телефони 50%-вим зарядом можливо менш ніж за 30 хв., а досягти повної зарядки вдасться в чотири рази швидше аніж від звичайних зарядних пристроїв.

До недоліків можна віднести ймовірне виснаження батареї від частого користування швидкими зарядками, хоча суперечок щодо цього багато.


Зарядні пристрої REAL-EL з технологією USB PowerDelivery:


В лінійці зарядних пристроїв з’явились новинки які підтримують USB PowerDelivery 3.0 та QualcommQuickCharge 3.0. Особливо хочемо відмітити REAL-EL CH-350, який поєднує два цих стандарти в одному пристрої.


REAL-EL CH-350


Зарядний пристрій REAL-EL CH-350

Характеристики


  • Типи роз'ємів: USB type C, USB type A
  • Вхідна напруга: AC 100-240V 50-60Hz
  • Вихід Qualcomm Quick Charge 3.0: DC 3.6V-6.5V 3A / 6.5V-9V 2A / 9V-12V 1.5A
  • Вихід USB Type-C Power Delivery 27W: DC 5V 3A / 9V 3A / 12V 2.25A
Дізнатися більше про: REAL-EL CH-350