Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

REAL-EL CE-150: огляд мережевого адаптера для Nintendo Switch

31 Березня 2021

Компанія REAL-EL на прикладі мережевого адаптера CE-150 в черговий раз довела, що подібний гаджет буває не тільки практичним, але й привабливим зовні, здатним прикрасити навіть геніальний з точки зору дизайну Apple MacBook.

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

REAL-EL CE-150

Однією з багатьох ознак сучасних ноутбуків є зменшення їх ваги та товщини на догоду зручності. Однак за компактність все одно доводиться розплачуватися. Наприклад, багато лептопів давно позбулися звичних USB А портів, а також мережевого роз'єму RJ45.

Це особливо помітно по лінійці Apple MacBook, де їх замінили новими USB Type-C, а також Thunderbolt 3. Але ця тенденція поступово перекочовує і на звичайні ноутбуки на Windows.

Порти Ethernet, які дозволяли підключати ноутбук безпосередньо до Wi-Fi-роутера або дротового модема, були одними з перших. Так, у кожному сучасному ноутбуці є Wi-Fi. Але бездротовий зв'язок все ще поступається дротовому, і якщо потрібна швидкість, то без шнурка не обійтися.

Комп'ютерні компанії не збираються повертати мережеві порти на свої лептопи, тому краще рішення - придбати мережевий USB-адаптер.

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

Гарна новина полягає в тому, що ці пристрої не потребують будь-яких драйверів і автоматично розпізнаються системою і дуже прості у використанні. Причому, спектр підтримуваних пристроїв досить широкий: комп'ютери, ноутбуки, моноблоки, міні-ПК, ігрові приставки й навіть смартфони.

У цьому огляді я перевірю, наскільки зручним виявиться подібний гаджет для прискорення завантажень різних пристроїв на живому прикладі. Знайомтеся - REAL-EL CE-150 - один з "свіжих" представників подібних перехідників.

☑ ДИЗАЙН

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

Упаковка REAL-EL CE-150така ж, як і в інших гаджетах компанії: картонний кейс, всередині пластиковий протиударний блістер для дбайливого транспортування, в якому надійно закріплено гаджет, який додатково загорнутий у водонепроникний пакетик.

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

Корпус гаджета виконано з металу, а гнучкий 10-сантиметровий шнур USB Type-C в полімерному обплетенні, сам роз'єм додатково прикрито пластиковим ковпачком.

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

Колір, як і в випадку з REAL-EL CQ-900, підібраний дуже вдало, як раз під стиль нових MacBook з гранітним відтінком. Так що очевидно, на які моделі орієнтований цей перехідник. Причому такий колір дуже гармонійно виглядає з цими лептопами так, немов це фірмовий гаджет Apple.

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

Розміри пристрою дуже компактні - 63 ? 23 ? 14 мм, а вага - 22 грами. Так що в сумку з ноутбуком поміститься без проблем і зайвим там не буде.

☑ ЗАСТОСУВАННЯ

Використання порта USB Type-C (як його рекомендовано називати зараз USB 3.1 Gen1) зручно тим, що не вимагає яких-небудь додаткових налаштувань і працює за принципом "під'єднай та працюй".

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

За сумісність та конвертацію сигналу з мережевого кабелю на USB в REAL-EL CE-150відповідає популярний контролер Realtek RTL8153. Більш того, виробник передбачив можливість живлення RTL8153 не тільки від 5В, а й від 3,3В, що дало можливість йому без проблем працювати з мобільними пристроями, на зразок iPhone, iPad і будь-якого Android-смартфона з Type-C портом. Також REAL-EL CE-150 можна під'єднати до зворотного USB-перехідника з Type-C на USB A і він теж буде працювати.

Заміри швидкості показали, що REAL-EL CE-150 спокійно працює в гігабітних мережах. Наприклад, ось результати перевірки швидкості у провайдера "Ланет" через перехідник:

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

REAL-EL CE-150 чудово працює зі смартфонами, дозволяючи їм теж працювати в гігабітних мережах замість Wi-Fi. Наприклад, для завантаження фільму або вивантаження високоякісних 4K роликів на YouTube або фільми в Netflix.

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

REAL-EL CE-150 Дуже зручним цей перехідник виявився для портативної ігрової приставки Nintendo Switch. Річ у тому, що швидкість завантаження по Wi-Fi у цій консолі дуже низька.

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

REAL-EL CE-150, підключений до Nintendo Switch

Вирішується вона як раз підключенням по дроту - Nintendo Switch автоматично визначить спосіб підключення та почне завантаження на максимально доступній швидкості.

Наприклад, гра Borderlands: Pre Sequel, об'ємом понад 12 Гб, вимагала 2 години й 48 хвилин для завантаження по Wi-Fi, тоді як дротове підключення скоротило цей час всього до 48 хвилин (швидше не дозволяють сервери Nintendo).

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

Швидкість завантаження по Wi-Fi 2.4 ГГц

merezhevij-adapter-real-el-ce-150

Швидкість завантаження гри через REAL-EL CE-150 на повній швидкості (зверніть увагу, що значок підключення змінився на провідний)

☑ПІДСУМОК

Адаптери USB - Ethernet хоч і є вкрай нішевими, але дуже корисними для тих, хто бажає прискорити роботу свого сучасного пристрою в Інтернеті. При цьому вони постійно модернізуються і стають більш універсальними й зручними. REAL-EL CE-150 на своєму прикладі показав, що подібний гаджет буває не тільки практичним, але і привабливим зовні, здатним прикрасити навіть геніальний з точки зору дизайну Apple MacBook.☑ ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ: