Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

Універсальний концентратор USB-C для MacBook Pro: огляд REAL-EL CQ-1000

7 Лютого 2022

"Повернути" USB A, Ethernet, HDMI та навіть кард-рідер можна завдяки універсальним хабам, які роздаються через один високошвидкісний порт. Одним із таких є REAL-EL CQ-1000, який надає нам необхідну "портову" свободу.

dok-stanciya-real-el-cq-1000

REAL-EL CQ-1000

Зменшення розмірів ноутбуків, включаючи Apple MacBook Pro, а також перехід на компактні порти USB Type-C, позбавили нас безлічі звичних роз'ємів, якими ми активно користуємося.

Так заради компактності та легкої ваги у базовому наборі зникли майже всі порти, крім Type-C. Деякі навіть зарядки не мають – вона теж виведена на цей порт.

Благо, "повернути" USB A, Ethernet, HDMI та навіть кард-рідер можна завдяки універсальним хабам, які роздаються через один високошвидкісний порт. Одним із таких є REAL-EL CQ-1000, який надає нам необхідну "портову" свободу.

Тут простота поєднується з універсальністю в продукті одного з найбільш швидко зростаючих брендів технологічної екосистеми REAL-EL. Читайте далі, і ми розповімо вам всі подробиці про цей USB-C концентратор.

Читайте також REAL-EL CQ-900: огляд універсального хаба для будь-яких завдань

Технічні характеристики:

 • Довжина кабеля: 40 см;
 • Сумісність: MacOS/iPad OS/Windows/Android;
 • Розміри: 270,7 х 45,3 х 16,5 мм;
 • Колір: сірий;
 • Вхід: USB Type-C;
 • Вихід:
  – 3?USB A 3.1,
  – USB-C,
  – HDMI,
  – RJ45,
  – SD/TF;
  – мініджек 3,5 мм,
 • VGA: 1920 x 1080 / 60 Гц;
 • HDMI: Full HD 60 Гц, 4K 30 Гц;
 • Ethernet RJ45: 10/100/1000 Мб/сек;
 • Power Delivery: потужність заряджання до 100 Вт;
 • USB: USB-A 3.1 (gen 1) до 5 Гбіт/сек;
 • Карт-рідер: SD/TF, 480 Мбіт/сек макс;
 • Аудіо: 3,5 мм сумісний із навушниками типу OMTP 48K bit.

Упаковка и дизайн

REAL-EL CQ-1000 поставляється у великій витягнутій картонній упаковці, оформленій у фірмові оранжево-чорному кольорі.

dok-stanciya-real-el-cq-1000

На лицьовій стороні нанесені ключові можливості пристрою, а також найменування та фотографія гаджета. На звороті описані детальніші технічні характеристики, причому навіть українською мовою.

dok-stanciya-real-el-cq-1000


dok-stanciya-real-el-cq-1000

Після розпакування REAL-EL CQ-1000 постає у всій красі. Форм-фактор пристрою вийшов дуже витягнутим і недарма – док-станція має велику кількість всіляких роз'ємів.

dok-stanciya-real-el-cq-1000

Дизайн виконано відповідно до нових пристроїв Apple - алюміній з матовим покриттям, стійким до подряпин, а також гранітним забарвленням під стать MacBook свіжого модельного ряду. І це не дивно, адже більшість власників використовую цей концентратор якраз із пристроями цієї фірми.

dok-stanciya-real-el-cq-1000


dok-stanciya-real-el-cq-1000

У руках гаджет відчувається цілісним та якісно зібраним. Жодних дефектів збірки не помічено, немов виготовлений він самою Apple.

REAL-EL CQ-1000 складається з двох частин: корпусу з портами та кабелем USB Type-C із заглушкою. Сам кабель ховається у корпус гаджета для зручного транспортування.

dok-stanciya-real-el-cq-1000


dok-stanciya-real-el-cq-1000

На нижній частині корпусу є дві прогумовані антиковзкі накладки.

dok-stanciya-real-el-cq-1000


dok-stanciya-real-el-cq-1000

При цьому клиноподібна форма REAL-EL CQ-1000 дозволяє їй виступати свого роду підставкою для MacBook, яка трохи нахиляє ноутбук для зручного набору тексту, покращує циркуляцію повітря для охолодження, при цьому на зворотному боці розкривається набір додаткових портів.

dok-stanciya-real-el-cq-1000

Порти

Порти підключення та їх різноманітність – це найголовніше у REAL-EL CQ-1000

dok-stanciya-real-el-cq-1000

Головне, що додає концентратор, додаткові порти USB 3.1 Gen 1 у кількості трьох штук. Це означає, що вони можуть видавати швидкості до 550 Мб/с. Або їх можна використовувати для підключення периферії.

Друга перевага – два додаткові Type-C порти з можливістю Power Delivery до 100 Вт для підзарядки підключених пристроїв.

dok-stanciya-real-el-cq-1000

Для виведення зображення є класичний HDMI з можливістю передачі роздільної здатності 4K/30 Гц або D-Sub із 1080p/60 гц на зовнішній монітор.

Є навіть TF/SD рідери, що дозволяють зчитувати інформацію безпосередньо з карток пам'яті для фотоапаратів, смартфонів, відеореєстраторів або квадрокоптерів.

dok-stanciya-real-el-cq-1000

Для дротового підключення до інтернету є гігабітний порт Ethernet RJ45 із двома світлодіодами. Останнім йде роз'єм 3,5 мм для навушників.

Підключення вкрай просте – достатньо приєднати ваш ноутбук або MacBook до REAL-EL CQ-1000 та можна користуватися. Жодних драйверів для Windows 7, 8.1, 10, 11 або macOS не потрібно.

Підсумок

REAL-EL CQ-1000 – це дуже корисний гаджет для тих, хто купив MacBook нового покоління та має необхідність підключення до класичних портів та виводу зображення на зовнішній монітор. При цьому за один раз можна під'єднати багато пристроїв: жорсткі диски, мишки, клавіатури, флешки, карти пам'яті, інтернет-кабель, навушники або зовнішню акустику. При цьому гаджет якісно зібраний та користуватися ним дуже легко. Вартість REAL-EL CQ-1000 становить близько 2199 гривень, що є цілком прийнятним для гаджета подібного класу.

Дякуємо компанії REAL-EL за наданий гаджет
Додаткові матеріали: