Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

REAL-EL CQ-900: огляд універсального хаба для будь-яких завдань

23 Квітня 2021

REAL-EL CQ-900 здатна вирішити практично будь-яке завдання по підключенню різноманітних пристроїв лише через один порт USB Type-C.

hab-real-el-cq-900

REAL-EL CQ-900

Ноутбуки в останні роки стають все тонше, легше і позбавляються звичних нам USB портів типу A, натомість яким приходять більш універсальні Type-C. Безумовно, вони зручні та мініатюрні, однак у нас залишаються ще безліч різних аксесуарів та периферії, які потребують старих, але все ще актуальних портів USB. Як їх під'єднати?

Тут на допомогу приходять різноманітні концентратори, серед яких є як прості та компактні хаби, так і повноцінні мультифункціональні концентратори на всі випадки життя.

Останнім яскравим прикладом є модель REAL-EL CQ-900, здатна вирішити практично будь-яке завдання по підключенню різноманітних пристроїв лише через один порт USB Type-C.

Читайте також Огляд Real-EL WL-740: універсальна бездротова зарядка Qi для смартфона

Топове рішення оснащується трьома портами USB 3.0 типу А, інтерфейсами VGA, HDMI, USB Type-С, мережевим RJ45 і навіть слотами під карти SD і microSD. Звучить, як справжній "швейцарський ніж" зі світу технологій.

hab-real-el-cq-900

Причому, перелік пристроїв, для яких може застосовуватися REAL-EL CQ-900 досить великий: комп'ютери, ноутбуки, ультрабуки, смартфони, планшети та навіть ігрові приставки. Сценарії, в яких можна застосувати цю док-станцію, безліч. У цьому огляді я покажу, на що здатний цей гаджет в "бойових умовах" і які завдання можна вирішити з його допомогою.

Технічні характеристики:

 • Вхід: – USB Type C, PD;
 • Вихід: – 3?USB A 3.0, HDMI, RJ45, SD, micro SD/TF, VGA;
 • Зображення по HDMI: Full HD 60 Гц, 4K/30 Гц;
 • Зображення по VGA: 1920 x 1080 при 60 Гц;
 • Порт Ethernet RJ45: 10/100/1000 Мб/сек;
 • Power Delivery PD 3.0: потужність підзарядки до 100 Вт;
 • USB USB-A: до 5 Гбіт/сек;
 • Довжина кабелю: 15 сантиметрів;
 • Карт-рідер: SD, TF карти з високою швидкістю читання та запису;
 • Сумісність: MacOS, iPad OS, Windows, Android;
 • Підтримує: Wake-on-LAN;
 • Розміри: 123,6 х 54,5 х 17 мм.

Упаковка та дизайн:

hab-real-el-cq-900

Упаковано гаджет в картонну коробку з фірмовим оформленням в оранжево-сірих тонах. На лицьовій стороні нанесено зображення хаба, а на зворотному боці корисна інформація про технічні характеристики.

hab-real-el-cq-900

Усередині концентратор поміщено в спеціальний транспортувальний блістер та прикрито водонепроникною плівкою для додаткового захисту від вологи.

hab-real-el-cq-900

Комплект простий: сам гаджет, гарантійний талон і невелика інструкція.

hab-real-el-cq-900

Сріблястий корпус з алюмінію виконано під стиль пристроїв Apple зі схожим матовим покриттям і великою кількістю плавних ліній, які використовуються в дизайні. При підключенні до MacBook, REAL-EL CQ-900 буде виглядати, немов фірмовий аксесуар від Apple. Характерної "яблучної" спрямованості надає плавне звуження корпусу від портів відео виходів до USB-портів.

hab-real-el-cq-900

Металева основа конструкції позначилась також на якості збірки - міцна та надійна, без будь-яких люфтів і скрипів навіть при сильному тиску на корпус.

hab-real-el-cq-900

Але в корпусі застосовується і пластик, на торці, де розташовані порти HDMI, VGA і RJ45. Сам пластик також міцний, а матове покриття не дозволить збиратися пилу та утворюватися подряпинам.

Порти підключення

Використовувати REAL-EL CQ-900 вкрай просто. За підключення до пристрою відповідає один 15-сантиметровий кабель USB Type-C в полімерному обплетенні з запобіжниками від перегинів на стиках.

hab-real-el-cq-900

Верхній торець, поруч з кабелем, відведено під наскрізний порт USB Type-C. На протилежній частині розташовано слот для швидкісних карт формату SD.

hab-real-el-cq-900

Саме тонке ребро відведено під три USB-порти 3.0, які замість синього оформлення пофарбовані під колір корпусу, що може трохи збентежити, тому що вони здаються звичайними USB 2.0. Поруч знаходиться micro SDслот.

hab-real-el-cq-900

На протилежному ребрі розташувалися мережевий порт RJ45 та інтерфейси для виведення відео VGA і HDMI.

Застосування на практиці

А ось застосувань у REAL-EL CQ-900 маса. Я навіть спершу розгубився, як і для чого використовувати, адже такий набір портів відкриває величезні можливості.

hab-real-el-cq-900

hab-real-el-cq-900

Перш за все я перевірив, наскільки швидким буде порт USB Type-C якщо під'єднати до нього через USB 3.0 зовнішній накопичувач. Причому не звичайний HDD, а відразу NVMe, поміщений в спеціальний корпус, який перетворює його в зовнішній надшвидкісний накопичувач. Таким чином можна дізнатися верхню швидкісну межу.

hab-real-el-cq-900

БЕНЧМАРК ВИМІРІВ ШВИДКОСТІ ЧИТАННЯ ТА ЗАПИСУ ЧЕРЕЗ USB 3.0 ПОРТИ

Результат виявився в районі 415 МБ/с під час запису і 384 МБ/с при читанні - це чудові показники, але не граничні.

hab-real-el-cq-900

Якщо копіювати файл через Windows Explorer, отримуємо 308 МБ/с.

hab-real-el-cq-900

Тепер перевіримо швидкісний режим карти Transcend microSD 330S 128GB:

hab-real-el-cq-900

БЕНЧМАРК ВИМІРІВ ШВИДКОСТІ ЧИТАННЯ Й ЗАПИСУ ЧЕРЕЗ СЛОТMICROSD І SD

Як бачимо, результат швидкості можна порівняти зі стандартом UHS-I U3, V30, A2 і його швидкостях в межах 100 МБ/с. Так що хаб прекрасно підходить для читання даних з подібних носіїв без обмежень.

hab-real-el-cq-900

Далі перевіримо швидкість інтернет-підключення через мережевий порт RJ45. Мій домашній провайдер "Ланет" видає швидкості до 1000 Мбіт/с, які REAL-EL CQ-900 спокійно обробляє.

hab-real-el-cq-900

Наостанок, REAL-EL CQ-900 виявився ідеальним інструментом для смартфонів серії SamsungGalaxy, що володіють технологією DEX, що дозволяє перетворювати їх на повноцінний комп'ютер. Для цього необхідно, як правило, купувати фірмові дорогі док-станції, але цей концентратор цілком спокійно зміг замінити їх.

hab-real-el-cq-900

ПІДКЛЮЧЕННЯ REAL-EL CQ-900 ДО SAMSUNGGALAXYNOTE 20 ULTRA ДЛЯ ЗАПУСКУ РЕЖИМУ DEX

Таким чином, смартфон "розуміє" всі порти, до яких підключається мишка, клавіатура, різноманітні флешки та інші накопичувачі, мережевий кабель - взагалі, все, що потрібно звичайному комп'ютеру.

hab-real-el-cq-900

При цьому виведення зображення працює через HDMI аж до 4K. Загалом, власники смартфонів і планшетів залишаться задоволені.

Підсумок

REAL-EL CQ-900 – це чудовий мультифункціональний хаб, який дозволяє всього через один USB Type-C буквально "творити дива". Пристрій впоралося з усіма завданнями, які були задумані виробником, та потрібні користувачам без винятків.

Ніяких збоїв, нагріву або інших недоліків виявлено не було навіть при всіх зайнятих роз'ємах пристрою - робота хаба бездоганна. Рекомендовано до придбання.


 • Автор: Євген Опанасенко;
 • Джерело: podrobnosti.ua;
 • Сторінка продукту на сайті виробника 👉 REAL-EL CQ-900;
 • Раніше podrobnosti.ua оглядали тиху красиву ігрову клавіатуру REAL-EL 8710 TKL Backlit у доступному сегменті.
 • З гаджетів ми також розглядали дуже хорошу зарядку зарядку для iPhone 12 – REAL-EL CH-350.


Додаткові матеріали: