Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

Огляд хаба REAL-EL CQ-415

23 Грудня 2020

REAL-EL CQ-415 - це хороший вибір, якщо ви хочете розширити можливості свого ноутбука або смартфона в області підключення різних периферійних пристроїв.


Нещодавно ТМ REAL-EL анонсувала лінійку мультифункціональних хабів, орієнтованих на самі різні завдання.

multifunkcionalnyj-hab-real-el-cq-415

У цьому огляді ми поговоримо про одну з новинок. Модель CQ-415 дозволяє отримати функціональність відразу 4 портів USB 3.0 при підключенні до інтерфейсу USB Type-C, причому як до ПК, так і до смартфона. Які можливості отримає користувач в кожному випадку?

Упаковка

Але давайте по порядку й подивимося спочатку на коробку, в якій поставляється новинка. Йдеться про компактну картонну упаковку зі стриманим дизайном, який об'єднує кілька ілюстрацій виробу плюс багато інформації про продукт і виробника. На ці дані я рекомендую звернути увагу. Чому, читайте нижче.

upakovka-haba-real-el-cq-415

Інформація зі стінок коробки

Як можна використовувати цю модель хаба? Сценаріїв безліч. Якщо у вас ультратонкий ПК, USB-портів в ньому точно буде небагато - в кращому випадку два, чого часто недостатньо. Крім того, REAL-EL CQ-415 можна під'єднати до смартфону. Я пробував - про результати нижче.

Типову схему підключення у вигляді ілюстрації подано на тильній стінці коробки, хоча це далеко не єдиний варіант використання. Тут же декількома мовами у вигляді табличок перелік ключових специфікацій, а також відомості про виробника, маркування та інші технічні дані.

upakovka-haba-real-el-cq-415

Спереду у вигляді елемента глянцевого тиснення ілюстрація хаба, трохи вище якого логотип виробника, а нижче - назва пристрою та інші дані.

Комплект поставки

Вивчивши упаковку та інформацію з її стінок, подивимось тепер на комплект поставки моделі.

Всередині користувача очікує пристрій, а також керівництво по експлуатації та гарантійний талон.

komplekt-postavki-haba-real-el-cq-415

Характеристики та особливості

  • Вхід – USB Type-C;
  • Вихід – 4хUSB 3.0;
  • Швидкість передачі даних – до 5 Гбит/с;
  • Довжина кабелю – 15 см;
  • Габарити — 105х30х12 мм;
  • Сумісність – Mac OS, iPad OS, Winodws, Android.

hab-real-el-cq-415

Матеріали корпусу

Корпус REAL-EL CQ-415 - це поєднання, головним чином, пластикових деталей. Легко помітити - з трьох сторін цей матеріал чорний матовий, який до того ж є монолітним. Верхня панель - глянець, який на основний корпус кріпиться за допомогою спеціальних внутрішніх пазів.

korpus-haba-real-el-cq-415 korpus-haba-real-el-cq-415

Кабель отримав полімерне обплетення, а на стиках у нього запобіжники від перегинів.

obpletennya-kabelyu-real-el-cq-415 obpletennya-kabelyu-real-el-cq-415

Овальний корпус вилки USB Type-C виготовлений з металу. Металевою ж є і внутрішня окантовка USB-портів.

obpletennya-kabelyu-real-el-cq-415 obpletennya-kabelyu-real-el-cq-415

Враження від збірки

Попри компактність і фактично 100-відсоткове використання пластику, корпус не вийшов слабим - належна підгонка деталей, мінімальні шви, якісне обплетення кабелю плюс вельми непогані запобіжники від перегинів. Особисто мені в цьому плані все сподобалося, наперекір тому, що я досить скептично ставлюся до опрацювання корпусів, зокрема недорогих пристроїв.

multifunkcionalnyj-hab-real-el-cq-415 multifunkcionalnyj-hab-real-el-cq-415

Дизайн

Зовнішність REAL-EL CQ-415 я б також відніс до сильних сторін новинки - продуманий формат плюс вдале поєднання відтінків, і за підсумками ми маємо рішення, яке чудово доповнює чи не будь-який ноутбук. Я спробував кілька варіантів - від бюджету до преміуму, і розчарований за підсумками не був.

multifunkcionalnyj-hab-real-el-cq-415

Ергономіка

У плані ергономіки все просто - 15-сантиметровий кабель з вилкою USB Type-C + пластиковий корпус хаба, що чимось нагадує збільшену флешку, на одному з ребер якої 4 порти USB 3.0, а на панелі зверху - логотип бренду і світлодіод.

multifunkcionalnyj-hab-real-el-cq-415 multifunkcionalnyj-hab-real-el-cq-415

Враження від роботи з ПК

Відразу ж зазначу - живлення для роботи аксесуарів при підключенні через REAL-EL CQ-415 не залежить від комбінацій. Я підключав чотири флешки, два зовнішніх HDD + дві флешки, клавіатуру, мишку, диск і флешку та ін. Різні комбінації - словом, можна не переживати.

multifunkcionalnyj-hab-real-el-cq-415

При тривалій роботі хаб гріється, але в межах норми. Працює пристрій стабільно - кажу за результатами 2-тижневого тестування - 3-5 годин безперервного користування кожен день.

Швидкість обміну даними, звичайно ж, залежить від вашого «заліза» і говорити за якісь конкретні показники складно. Але якщо ваші носії з USB 3.0 або 3.1, поганими вони точно не будуть. Нижче наочний приклад запису з USB-накопичувача 3.0 на ПК. І хоча цей показник виглядає непоганим, вважати отримані цифри максимально можливими не можна, адже всі флешки з різними швидкостями.

shvidkst-obmnu-danimi-real-el-cq-415

Враження від роботи при підключенні до смартфона

У тому, що REAL-EL CQ-415 добре працює при підключенні до ПК, я чомусь не сумнівався вже з самого початку. Набагато цікавіше було глянути, як піде робота при підключенні до смартфона.

Перше - два USB-накопичувача моя Nokia 7.2 через цей хаб розпізнала практично миттєво. Одну з флешок чомусь система відправила на форматування - можливо, тому що цей носій виявився порожнім або ж його файлову систему Android не зміг прочитати коректно. Проте, в подальшому ніякими нюансами її робота не супроводжувалася.

robota-z-smartfonom-real-el-cq-415

Швидкість запису з носія в пам'ять смартфона, швидше за все, тут не самий важливий козир - скажу лише, що Full HD - відео з носія через хаб смартфон відтворював без проблем, і навіть з перемоткою "гальмування" з відтворенням не було.

Пробував підключати до смартфона мишку та клавіатуру - працює, і також без будь-яких "танців з бубном". Всі чотири порти також були задіяні - живлення вистачає.

Короткі висновки та підсумки

REAL-EL CQ-415 - це хороший вибір, якщо ви хочете розширити можливості свого ноутбука або смартфона в області підключення різних периферійних пристроїв. Перед нами проста і доступна можливість «перетворити» смартфон, по суті, в ноутбук, під'єднавши мишку, клавіатуру і, наприклад, флешку або ж реалізувати ряд інших сценаріїв.


Рекомендована роздрібна ціна: 449 гривень;
Джерело: hot-gadget.com.ua;
Продукт надано прес-службою REAL-EL
Сторінка продукту на сайті виробника: REAL-EL CQ-415