Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

REAL-EL M47 RGB - якщо хочете навчитися грати!

29 Квітня 2020

Навіть через 2 роки після виходу механічна клавіатура REAL-EL M47 RGB залишається однією з найкращих пропозицій не тільки для початківців, але й для геймерів зі стажем. Так в чому ж секрет? Нумо розбиратися.

REAL-EL M47 RGB

Навіть через 2 роки після виходу ця механічна клавіатура залишається однією з найкращих пропозицій не тільки для початківців, але й для геймерів зі стажем. Так в чому ж секрет? Нумо розбиратися.

Упаковка

Знайомство розпочнемо традиційно — з огляду коробки, в якій поставляється пристрій. Йдеться про виготовлену з картону упаковку чорного кольору. На стінках зображена клавіатура, а також різноманітна інформація про пристрій. Звичайно ж, коробка від того чи іншого продукту — це те, що, як правило, відправляється в утилізацію відразу ж (або майже відразу) після відкриття. Але як би ви не вчинили у випадку з REAL-EL M47 RGB, я рекомендую все ж таки ознайомитися з інформацією, яку винесено на стінки коробки. Чому? Відповідь в наступному розділі.


REAL-EL M47 RGB


Інформація зі стінок коробки

В даній клавіатурі є RGB-підсвічування. Свідчення цього — відповідна ілюстрація на кришці. Крім того, сюди ж винесли назву пристрою, перелік його ключових особливостей, ілюстрація роботи підсвічування та інші цікаві "речі".


REAL-EL M47 RGB


На тильній стінці також показано, як працює підсвічування. Тут же розміщені досить докладні специфікації двома мовами, відомості стосовно виробника та імпортера в Україні, а також інформація про комплектацію.


REAL-EL M47 RGB


Комплект поставки

Комплект поставки виявився без несподіванок, але все, що потрібно, враховано:

 • сам пристрій - клавіатура REAL-EL M47 RGB;
 • пінцет, що дозволяє зручно і швидко знімати ковпачки під час чищення;
 • документація, що складається з керівництва користувача і гарантійного талона.

REAL-EL M47 RGB


Характеристики та особливості


Розкладка Рус/Укр/Eng
Кількість клавіш 104
Кількість клавіш швидкого доступу 12 Fn
Клавіша Enter прямокутна
Клавіша Backspace стандартна
Клавіша Space стандартна
Контакти клавіш механічні свічі
Jiate (Blue Switch)
Напрацювання на відмову, натискань понад 60 000 000 натискань
Довжина кабелю 1,8 м
Технологія зв'язку дротова
Інтерфейс підключення USB
Сумісність з ОС Windows XP/Vista/7/8/10
Розміри 440 X 3 X 135 мм
Вага 950 г.

Використані в корпусі матеріали

Металева основа під розкладку + стильна срібляста окантовка по периметру — це те, що сподобається всім. Виглядає стильно і навіть дещо витончено. Крім того, велика кількість металу в корпусі й прогумовані ніжки по периметру позитивно позначилися на зчепленні девайса з поверхнею столу.


REAL-EL M47 RGB


Не забули також і про пластик. Ковпачки та нижня панель вироблені з одного матеріалу, а ще є бічні рамки, запобіжники від перегинів на стиках кабелю з клавіатурою та конектором. Оплітка кабелю — щільна тканина.


REAL-EL M47 RGB


Враження від збірки

Збірка виконана акуратно та надійно. У нас в редакції клавіатура проходила довготривале тестування, за підсумками якого ніяких проблем по збірці відмічено не було. До речі, автор цих рядків не відносить себе, скажімо так, до категорії бережливих тестерів. Словом, за збірку можна не переживати.


REAL-EL M47 RGBКабель

Довжина кабелю у REAL-EL M47 RGB - 1,8 метра. На практиці цього цілком достатньо для будь-якого підключення, навіть якщо системний блок вашого ПК "захований" глибоко під столом. Кабель має тканинну оплітку досить непоганої якості.


REAL-EL M47 RGB


На стику кабелю з клавіатурою та з USB-вилкою стоять непогані запобіжники від перегинів. Крім того, є фільтр захисту від перешкод і золотисте напилення на конекторі. Словом, враховано все, що б якість сигналу була ідеальною. Так насправді воно і є.


REAL-EL M47 RGB REAL-EL M47 RGB


Перемикачі

REAL-EL M47 RGB укомплектована механічними перемикачами Jiate (Blue Switch) з ресурсом напрацювання на відмову 60 млн натискань. Повірте — це досить непоганий показник для відносно недорого рішення, яким є ця клавіатура.


REAL-EL M47 RGB


Ергономіка

Поговоримо про ергономіку. Верхня панель пристрою повністю зайнята клавіатурною розкладкою. Розкладка повноцінна з окремим цифровим блоком і рядком софт-клавіш. Крім неї, на цій же частині корпусу логотип бренду, а також кілька світлодіодів, що знаходяться вгорі праворуч. На одній з "боковушок" легко "знайти" вивід кабелю.


REAL-EL M47 RGBПо периметру нижньої панелі розташовані прогумовані ніжки. Їх призначення одне — забезпечити краще зчеплення клавіатури з поверхнею, на якій вона розташована в конкретний момент. Якщо ж захочете надати клавіатурі невеликий нахил, скористайтеся відкидними ніжками на нижній панелі, торці яких, до речі, також з прогумованими елементами.


REAL-EL M47 RGB


Ну і ще одна невелика деталь — наклейка по центру, на якій трохи різної інформації про моделі - її назва, маркування, серійний номер та ін.


REAL-EL M47 RGB


Дизайн

Клавіатура виглядає акуратно, стильно і по-своєму дорого. Жодного натяку на заїждженість або відсутність смаку.


REAL-EL M47 RGB


Підсвічування

REAL-EL M47 RGB отримав відмінне RGB-підсвічування, у якого, до речі кажучи, 12 попередньо встановлених режимів, а також 5 рівнів яскравості та швидкості.

Режими наступні:

 • дихання;
 • неон;
 • трансформація;
 • змійка;
 • пульсація;
 • пульсація з поверненням;
 • пульсація по лінії;
 • повне підсвічування;
 • зміна кольору натиснутого символу;
 • підсвічування натиснутого символу;
 • вимикання підсвічування натиснутого символу;
 • комбінація включення й відключення підсвічування.

Словом, вибрати є з чого.


Перемикання між режимами здійснюється за допомогою комбінації

klavisha FN klavisha plus klavisha INS

Комбінації клавіш для управління:

рівнем швидкості    klavisha FN klavisha plusklavisha vpravo klavisha klavisha vlevo

рівнем яскравості      klavisha FN klavisha plusklavisha vverh klavisha klavisha /vniz


Підсвічування мені сподобалося. Воно не відволікає від роботи, клавіші підсвічуються не тьмяно, погляд "не ріже". Можливостей підсвічування буде досить і для гри в повній темряві.

REAL-EL M47 RGB

Відключити її повністю можна — комбінація така ж сама, що і при перемиканні режимів.

REAL-EL M47 RGB


Розкладка

У REAL-EL M47 RGB виробник запропонував дійсно цікаву розкладку. Три верхніх рядки виконані під одним нахилом, а три інших під іншим. В процесі пальці не їздять по кнопках, і користувач не робить помилок навіть на стадії адаптації. Чи зручна REAL-EL M47 RGB для набору тексту? Взагалі, що стосується механічних клавіатур, питання спірне, але конкретно ця модель мені сподобалася — хід кнопок анітрохи не важче, ніж на мембранних розкладках, а звук спрацьовування перемикача нижче середнього — не відволікає!


REAL-EL M47 RGB

Кнопки рядка   klavisha F    не менше зручні, ніж інші.

Кнопка   klavisha Enter   прямокутна. До її виконання питань також не виникло, як втім, і до елементів цифрового блоку справа.


Враження від експлуатації

Практика роботи з REAL-EL M47 RGB доводить - ігрову механічну клавіатуру можна зробити цікавою, навіть без спеціального софта. Перш за все, варто відзначити наявність декількох попередньо встановлених ігрових режимів: First-Person Shooter, Cross Fire, Call Of Duty, Real-Time Strategy, League Of Legends, CAR ROSE, NBA, League Of Legends Simple.

Перемикання між ними виконується за допомогою кнопок klavisha FN klavisha plus klavisha ONEklavisha TIREklavisha EIGHT,  за якими вони закріплені.

REAL-EL M47 RGB


Крім того, "на борту" є чимала кількість спеціальних режимів:


 • klavisha FN klavisha plus klavisha  АБО  klavisha FN klavisha plus klavisha
  — вибір потрібного значення для запису;

 • klavisha FN klavisha plusklavisha HM
  — введення потрібних клавіш з підсвічуванням;

 • klavisha FN klavisha plusklavisha END
  — збереження режиму;

 • klavisha FN klavisha plusklavisha INS
  — зміна світлових ефектів...

... і так далі. Всього таких режимів 7. Розібратися у всьому цьому особисто мені було нескладно і навіть у чомусь цікаво.


REAL-EL M47 RGB


Коротка післямова

REAL-EL M47 RGB "заточена" під різні ігрові жанри. Крім того, ця клавіатура дуже легка в освоєнні, не вимагає ніяких особливих навичок, зроблена максимально так, щоб користувачеві вже на самому початку було зручно з нею.

Незважаючи на те, що M47 RGB продається на ринку вже досить тривалий час, пристрій залишається актуальним як для гравця, який освоїв ази й збирається переходити на новий для себе рівень, так і для новачка у світі кіберспорту, якому ця клавіатура подарує хороші можливості в плані тренувань і подальшого розвитку навичок.


Плюси

 • Матеріали корпусу / потужна металева підкладка;
 • Якісна та акуратна збірка;
 • Надійно реалізований кабель;
 • Довговічні перемикачі Jiate (Blue Switch);
 • Привабливий дизайн;
 • RGB-підсвічування з різними режимами й рівнями;
 • Відмінна розкладка / дуже зручне і швидке звикання / чіткий і точний хід клавіш.

Мінуси

 • Істотних не виявлено.

Ціна в Україні складає 1549 гривень.


Автор: Сергій Решодько;
Джерело: ITnews;
Сторінка продукту на сайті виробника - REAL-EL M47 RGB