Укр
Рус
Укр
Рус

Огляди та статті

Огляд технології Quick Charge від компанії Qualcomm

17 Березня 2020

Компенсувати витрати часу на підзарядку мобільних пристроїв допоможуть технології швидкої зарядки, такі наприклад як Qualcomm Quick Charge (QC) для пристроїв на базі процесорів Qualcomm Snapdragon, про яку й піде мова в цій статті.

Розвиток мобільних пристроїв рухається в напряму збільшення потужності та енергоємності їхніх акумуляторів. Компенсувати витрату часу на заряджання таких пристроїв допоможуть технології швидкої зарядки, такі наприклад як Qualcomm Quick Charge (QC) для пристроїв на базі процесорів Qualcomm Snapdragon, про яку і піде мова нижче.

Qualcomm Quick Charge це розумна технологія керування зарядом батареї. Як стверджує Qualcomm: ця технологія швидка та надійна. Давайте розберемось, які ж інструменти підтверджують це.


Технології Quick Charge


QC, на сьогоднішній день, має чотири версії розвитку. Остання версія була презентована в 2017 році, це Quick Charge 4+, її на озброєння беруть найновітніші флагмани з процесором Qualcomm. Хоча, найрозповсюдженою являється версія QC 3.0 навіть цього річ (2020 р.) випускають смартфони із топовою підтримкою лише QC 3.0.


Технологія швидкої зарядки Qualcomm Quick Charge (QC)Quick Charge 1.0 (2013 р.)

Передумовою для створення швидкої зарядки пристроїв послугувало впровадження в 2012 році стандарту USB Power Delivery, який розширював можливості USB роз’єму, а саме здатність забезпечити передачу струму до 5А при максимальних 20V (100W). Qualcomm одразу впровадив свою першу версію QC із здатністю передавати струм 2А з напругою до 6.3V.
Quick Charge 2.0 (2015 р.)

Наступне ж покоління QC вже давало змогу зарядити гаджет в півтори рази швидше за попередню версію, струм виріс до 3А , а напруга обиралась серед 5V, 9V, 12V, 20V. Додатковою технологією, яку отримала QC 2.0, стала Dual Charge – розділення потоку зарядки на дві інтегральні схеми управління живленням (PMICs), задля зменшення температури пристрою що заряджається.
Quick Charge 3.0 (2016 р.)

QC 3.0 обирає напругу в діапазоні від 3.6V до 22V з кроком в 200 mV, струм сягає - 2.6 A або 4.6 A. Додали INOV (Intelligent Negotiation for Optimal Voltage) – алгоритм інтелектуального опитування для визначення оптимальної напруги при максимальній ефективності. Також, вдосконалили: технологію в збереженні батареї, HVDCP (спеціальний зарядний порт високої напруги), Dual Charge+ (система стала на 7-8 градусів C холоднішою за попередню версію). QC 3.0 стала майже вдвічі ефективнішою аніж QC 1.0.
Quick Charge 4 (2017 р.) та Quick Charge 4+

Четверта версія QC є найновішим зарядним рішення від Qualcomm, та має в 2,5 рази швидшу зарядку в порівнянні із першою версією. Досягається це за допомогою вдосконалених, всіх вище згаданих, технологій попередніх версій. Характеристики струму та напруги залишились майже на тому самому рівні, змінився лише крок регулювання напруги – 20 mV. Також, було додано повну сумісність із стандартом USB Power Delivery 3.0.
Недоліки Quick Charge


Перелічені технології та їх розвиток із зміною поколінь QC безсумнівно являються перевагами щодо використання цієї швидкої зарядки. А от до недоліків можна віднести:

  • Застосування зарядок Quick Charge лише до пристроїв які обладнані процесорами Qualcomm. Але із виходом QC четвертої версії стало можливо заряджати гаджети з підтримкою USB Power Delivery.

  • Ймовірна шкода акумуляторній батареї при частій швидкій зарядці. Хоча, жодний із виробників мобільних пристроїв, в тому числі і Qualcomm, не підтвердив це твердження.

Зарядні пристрої REAL-EL


Поки остання (четверта) версія технології QC є дороговартісною, в арсеналі зарядних пристроїв REAL-EL з’явились моделі з підтримкою Qualcomm Quick Charge 3.0:


REAL-EL CH-350


Зарядний пристрій REAL-EL CH-350

Характеристики


  • Connector: USB type C, USB type A
  • Вхідна напруга: AC 100-240V 50-60Hz
  • Вихід Qualcomm Quick Charge 3.0: DC 3.6V-6.5V 3A / 6.5V-9V 2A / 9V-12V 1.5A
  • Також, додатковий роз’єм Type-C забеспечить зарядом пристрої з підтримкою USB Power Delivery.
  • Вихід USB Type-C Power Delivery 27W: DC 5V 3A / 9V 3A / 12V 2.25A
Дізнатись більше про: REAL-EL CH-350


REAL-EL CA-30

Цей автомобільний зарядний пристрій виручить Вас навіть в дорозі!

Зарядний пристрій REAL-EL CA-30

Характеристики


  • Вхідна напруга: DC 12.0-24.0V
  • Вихід Qualcomm Quick Charge 3.0: DC 3.6-6.5V/3A; 6.5V-9V/2A; 9V-12V/1.5A
Дізнатись більше про: REAL-EL CA-30


Ознайомитись із списком процесорів Qualcomm Snapdragon, які підтримують ту чи іншу версію технології Quick Charge можна на сайті Qualcomm за посиланням https://www.qualcomm.com/snapdragon/processors/comparison


Однак впевнитись чи дійсно підтримує ваш мобільний пристрій Quick Charge ви можете лише на сайті виробника пристрою або в інструкції до нього.