Укр
Рус
Укр
Рус

Огляди та статті

Огляд Real-El Comfort 8000 Backlit: доступний і яскравий комфорт

27 Лютого 2020

REAL-EL Comfort 8000 Backlit зарекомендувала себе з кращого боку. Приємно побачити якісно виконаний продукт в цьому ціновому сегменті.

Як прикрасити свій комп'ютерний стіл за недорого, і щоб при цьому було стильно і красиво? Геймерські рішення для цього підходять найкраще, але аксесуари від відомих брендів коштують досить дорого.

На щастя, є альтернативи. Естонський бренд REAL-EL позиціонується як виробник недорогої, але якісної продукції, зокрема периферії для комп'ютерів.

У нас на огляді редакції Podrobnosti.ua з'явилася модель REAL-EL Comfort 8000 Backlit. Ця мультимедійна клавіатура має RGB підсвічування, зручні клавіши та приємний дизайн. Ми вирішили перевірити її в справі і спробувати прикрасити робоче комп'ютерне місце. Як це у нас вийшло, читайте в огляді.

Фото загального вигляду клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Технічні характеристики:

 • Розкладка клавіатури: Укр / Eng / Рос;
 • Кількість клавіш: 104;
 • Кількість клавіш швидкого доступу: 12;
 • Контакти клавіш: мембранні з тактильним зворотним зв'язком;
 • Напрацювання на відмову, натисків: понад 20 млн;
 • Тип: мультимедійна, ігрова;
 • Технологія зв'язку: дротова;
 • Інтерфейс: USB;
 • Сумісність з ОС: Windows XP/Vista/7/8/10;
 • Розміри: 445 ? 23 ? 190 мм;
 • Вага: 650 грам;
 • Матеріал корпусу: пластик;
 • Колір: чорний;
 • Термін гарантії: 12 місяців.

Комплектація

Фото упаковки клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Упакована клавіатура Comfort 8000 Backlit в звичайну картонну коробку в фірмовому стилі REAL-EL, дуже схожа на модель 8710 TKL Backlit яку ми вже оглядали.

Фото упаковки клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

На лицьовому боці фотографія клавіатури з описом її можливостей, а на зворотному - технічні характеристики і опис, причому на рідній українській мові, що важливо.

Фото клавіатури в упаковці REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Всередині знаходиться сама клавіатура, гарантійний талон та інструкція англійською, польською та українською мовами. Як бачимо, все скромно. Але ми говоримо про доступний ціновий сегмент, тому чудес тут чекати не варто.

Дизайн

Сама компанія позиціонує REAL-EL Comfort 8000 Backlit, як офісну. Однак, це швидше мультимедійна домашня клавіатура із заявкою на геймерський сегмент базового рівня, принаймні зовні.

Фото зовнішнього вигляду клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

По дизайну вона ідеально вписується в інтер'єр ігрового столу, як у автора цього огляду. При наявності дорогих аксесуарів, Comfort 8000 Backlit на їхньому фоні виглядає цілком гідно і "багато".

Фото зовнішнього вигляду клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Розміри периферії становлять 445 ? 23 ? 190 мм. Так що за габаритами вона майже як звичайна офісна модель. Лише в довжину вона трохи витягнута за рахунок вбудованої в корпус підкладки під зап'ястя для зручного набору.

Фото зовнішнього вигляду клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Корпус виконаний повністю з чорного пластику, причому матового - такий матеріал зазвичай використовується в недорогих рішеннях, але він більш стійкий до подряпин і не збирає пил. До того ж сам пластик дуже міцний і не прогинається навіть при сильному натисканні - збірка дуже якісна, що приємно здивувало.

На зворотному боці знаходяться прогумовані ніжки, що перешкоджають ковзанню.

Фото тильного бокуREAL-EL Comfort 8000 Backlit

Трохи вище розташовані відкидні ніжки. Ось вони вийшли, на мій погляд, не міцними, тому не варто сильно натискати на Comfort 8000 Backlit при активному використанні з відкинутими ніжками.

Фото відкідних ніжок REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Підсвічування

Підсвічування - головна особливість Comfort 8000 Backlit. Незважаючи на уявний RGB режим, змінювати його режим не можна - світиться клавіатура стандартно з плавним градієнтним колірним переходом всіма кольорами веселки.

Фото підсвічування клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Дозволяється її вмикати і вимикати, а після натискання на кнопку FN + кнопка "Підсвічування" вона переходить в режим "дихання": плавно загораючись і згасаючи - дуже ефектно виходить. Також є кілька градацій яскравості.

Також хочу відзначити наявність смужки що світиться на підкладці, яка теж додана для естетики - виглядає дуже симпатично, хоча практичного сенсу не має.

Фото підсвічування клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Все підсвічування рівномірне. Причому підсвічуються не тільки букви на клавішах, а й самі клавіші з боків, що надає ще більш ефектний вигляд збоку.

Фото підсвічування клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Найбільше приваблює погляд кругла кнопка рівно посередині підкладки, відразу під клавіатурним блоком. На жаль - це не кнопка, а елемент декору з підсвічуванням логотипу компанії.

Клавіші

Клавіші у Comfort 8000 Backlit мембранні з тактильним зворотним зв'язком. Real-El запевняє, що кожен з кейкапів здатний витримати 20 мільйонів натискань. Нанесені букви з англійського, російського та українського алфавітів.

Фото клавіш REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Самі клавіші низькопрофільні з округлими гранями і острівного типу - розведені вони на невеликій відстані один від одної. В результаті Comfort 8000 Backlit зручно користуватися, як для набору, так і для ігор - в обох ситуаціях працює чітко і без збоїв або помилкових натискань.

Фото клавіш REAL-EL Comfort 8000 Backlit

З особливостей зазначу одноповерховий Enter, як в ноутбуках, і довгі шифт та Backspace, які зручно використовувати для друку.

Фото клавіш REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Окремих мультимедійних клавіш немає - вони працюють тільки в комбінації з FN + F1-F12. В наявності всі стандартні мультимедіа функції: режими відтворення відео, виклик браузера, калькулятора, пошти, регулювання звуку та інші корисні дрібниці. Ось правда розташування кнопки FN праворуч не дозволяє робити ці комбінації однією рукою.

Фото клавіш REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Натискання кнопок Caps Lock, Scroll Lock і Num Lock підсвічується приємним синюватим кольором.

Використання


Фото клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Підключається REAL-EL Comfort 8000 Backlit до комп'ютера з операційними системами Windows, Linux, Mac і навіть до ігрової приставки Xbox ONE чи PS4 без драйверів, ідентифікується як звичайний HID-пристрій введення.

Фото клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

REAL-EL не поскупилася на хороший 2-метровий кабель для підключення, використавши тканинне обплетення з ефектом пам'яті, що робить шнур міцним і зносостійким.

Фото клавіатури REAL-EL Comfort 8000 Backlit

Зі своїм головним завданням клавіатура справляється без проблем. При наборі тексту і в відеоіграх я жодного разу не відчув якихось недоліків: клавіатура працює швидко, чітко фіксує всі натискання і чесно - не можу придертися до її роботи.

Єдине, що підкладка під зап'ястя робить клавіатуру трохи габаритною, тому їй потрібно трохи більше місця на столі, а також можуть бути невеликі незручності при транспортуванні.

Підсумок

В цілому REAL-EL Comfort 8000 Backlit зарекомендувала себе з кращого боку. Приємно побачити якісно виконаний у всіх аспектах продукт всього за 400 гривень. Недоліки є, але настільки несуттєві, що за таку ціну їх просто не помічаєш. У підсумку, потенційний покупець отримує недорогу ігрову і мультимедійну клавіатуру, з приємним підсвічуванням, вдалим дизайном, і добротною збіркою.

Автор: Іван Гринько;
Джерело: www.podrobnosti.ua;
Сторінка продукту на сайті виробника - Comfort 8000 Backlit