Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

REAL-EL M07 - компактна механічна клавіатура за недорого

18 Червня 2018

REAL-EL M07 - одна з найбільш компактних і доступних за ціною механічних ігрових клавіатур. Які переваги та недоліки девайса, вартістю менше $ 45, і чи варто її рекомендувати на роль першої «механіки»? Всі відповіді в цьому огляді.

REAL-EL M07 - одна з найбільш компактних і доступних за ціною механічних ігрових клавіатур. Які переваги та недоліки девайса, вартістю менше $ 45, і чи варто її рекомендувати на роль першої «механіки»? Всі відповіді в цьому огляді.

Комплектація і упаковка

 • клавіатура REAL-EL M07;
 • документація;
 • пінцет для зняття кнопок;

Все перераховане поміщено в невелику картонну коробку, дизайн якої - поєднання фірмових відтінків, обраних для декору упаковки, ілюстрацій девайса та відомості про його особливості, а ще дані щодо виробника. Словом, як би ви не вчинили з коробкою за підсумками розпакування, вивчити інформацію з її стінок варто.

Технічні характеристики

 • Кількість клавіш швидкого доступу - 12 Fn;
 • Контакти клавіш - механічні свічі Jixian (BLUE SWITCH);
 • Напрацювання на відмову - понад 20 000 000 натискань;
 • Довжина кабелю - 1,6 м;
 • Розміри - 358х37х136 мм;
 • Вага - 745 г;

Матеріали і якість збирання

Корпус REAL-EL M07 складений з металу і пластика. Метал зверху у вигляді пластини. Він підсилює конструкцію як візуально, так і тактильно. Хоча обраний формат і не виглядає новим, але з урахуванням невисокої вартості самого девайса, металева підкладка зверху - це круто. В неї вмонтовані свічі. Решта корпусу - пластик.

Знизу на панелі по периметру міцні гумові ніжки. Не забули за гуму і на відкидних ніжках тут же, які після виконання характерної дії з ними, надають клавіатурі невеликий нахил.

Якість збірки питань не викликає - всі елементи між собою «збиті» відмінно - шви / зазори вийшли мінімальними, люфту немає взагалі. На стиснення в руках матеріал не скрипить, що також дуже добре.

Довжина кабелю в REAL-EL M07 1,6 метра, що оптимально для підключення не залежно від того, як розташований «системник». У нього помірно-жорстке обплетення із середнім ефектом пам'яті, а ще феритовий фільтр для захисту від перешкод і золотисте напилення на коннекторі - словом, весь «арсенал» без винятків для гарної гри.

Сподобалося і рішення з канавками на нижній панелі - зроблено так, що користувач може вивести кабель як класичним чином - з центру клавіатури, так і у неї збоку. За 3 місяці роботи з пристроєм я підключав його не менше 30 разів, де близько третини - саме «бічний» формат.

Ергономіка

REAL-EL M07, як, втім, і більшість механічних клавіатур не виглядає помітно. У той же час у неї акуратний дизайн, хороше компонування елементів і їх відтінків, обтічні кути, красиві клавіші з не менш стильними свічами Jixian, що виглядають з під них, плюс цікаве рішення з канавкою ззаду. Ну і не забувайте також за компактність девайса і його вагу, що для турнірної клавіатури, а M07 - саме турнірна механіка, далеко не порожні слова. Що б не завадило до повного щастя, так це підсвічування - його тут немає. Ну так вимагати ідеальної реалізації від бюджетного рішення абсолютно в усьому, як на мене, наївно.

Як такого цифрового блоку справа немає, так само як і будь-яких додаткових клавіш, що пов'язано знову-таки з позиціонуванням.

Сама по собі розкладка повноформатна - займає всю верхню панель. Ще є пара діодів і логотип бренду.

Знизу по периметру гумові ніжки. Крім них, є ще дві відкидні для надання клавіатурі нахилу і наклейка з різними даними про досліджуваний продукт.

Свічі

У REAL-EL M07 застосовані свічі Jixian (BLUE SWITCH) із заявленим ресурсом напрацювання на відмову понад 20 млн. натискань.

Враження від розкладки

Розкладка мені сподобалася. Складається вона з шести рядів кнопок, три з яких отримали легкий нахил в сторону користувача, а три навпаки - в протилежну від нього. Спочатку можна подумати, що це результат фантазії інженерів REAL-EL. Однак на справді це дуже зручно. Кнопки чіткі в натисканні без будь-яких «провалів». До такої розкладці швидко звикаєш, а пальці по клавішах не "промахуються» вже на самому початку.

Матеріал, яким наносили на кнопки циферки, літери та інші символи розчаруванням також не став. Я користувався пристроєм досить довго і досить в інтенсивному режимі. За підсумками розмітка залишилася такою ж, немов щойно з магазину. Показник це чи ні - вирішувати кожному з читачів самостійно, але, на мій погляд, виглядає переконливо.

Таким чином, підбиваючи підсумок, варто сказати наступне. Перед нами хороший приклад бюджетної механічної клавіатури. Причепитися до пристрою можна лише за відсутність підсвічування, та й те потрібно далеко не всім. А ось в іншому, що стосується збирання, ергономіки, самої розкладки, свічів і навіть кабелю - цю модель варто дивитися, як мінімум на роль першої «механіки». Хоча користувачів з певним ігровим стажем, на мій погляд, девайс також зможе зацікавити.

Плюси

 • Матеріали та збирання;
 • Якісний кабель з гарним обплетенням, феритовим фільтром і золотистим напиленням;
 • Дизайн;
 • Непогані свічі (з урахуванням цінового дивізіону);
 • Легка адаптація до розкладки;
 • Хороша ціна;

Мінуси

 • Немає підсвічування;

Орієнтовна вартість: 960 гривень;
Продукт надано прес-службою REAL-EL в Україні;
Автор: Вадим Буряк;
Джерело: HiTech expert;
Сторінка продукта на сайті виробника - REAL-EL M07