Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

REAL-EL M07: "механіка для першокласника"!

11 Червня 2018

Турнірна механічна клавіатура з перемикачами Jixian (BLUE SWITCH), металевою поверхнею і вартістю менше ніж $45. Чи варто її рекомендувати? Відповідь в цьому огляді.

Турнірна механічна клавіатура з перемикачами Jixian (BLUE SWITCH), металевою поверхнею і вартістю менше ніж $45. Чи варто її рекомендувати? Відповідь в цьому огляді.

Упаковка

Упаковка для REAL-EL M07 вийшла майже такою ж компактною як і сама клавіатура (габарити пристрою дивимося нижче). Матеріал - картон. Дизайн я б назвав непомітним, але в той же час виконаним зі смаком. Наприклад, спереду - красива ілюстрація пристрою плюс перелік ключових особливостей і його назва. Ще є логотип бренду і адреса української версії сайту.Тильна панель щодо інформації виявилася цікавішою. Тут досить докладний перелік специфікацій, причому на двох мовах, відомості про продавця пристрою в Україні, назва моделі маркування та ін.Комплект поставки

Відкривши упаковку, всередині неї користувач, насамперед запримітить саму клавіатуру. Також тут пінцет, за допомогою якого зручно знімати клавіші (знадобиться при чищенні клавіатури) плюс документація, що складається з короткого керівництва на декількох мовах і гарантійного талона.

Технічні характеристики

 • Кількість клавіш - 87;
 • Кількість клавіш швидкого доступу - 12 Fn;
 • Контакти клавіш - механічні свічі Jixian (BLUE SWITCH);
 • Напрацювання на відмову - понад 20 000 000 натискань;
 • Довжина кабелю – 1,6 м;
 • Інтерфейс – USB;
 • Сумісна з ОС - Windows XP/Vista/7/8/10;
 • Розміри - 358х37х136 мм;
 • Вага – 745 г;

Використані матеріали

У корпусі REAL-EL M07 використаний метал і пластик. Перший із зазначених у вигляді пластини зверху, в яку вмонтовано свічі. Основний же матеріал - це матовий тактильно міцний пластик.

Решта матеріалів - гума, з якої ніжки по периметру нижньої частини.

Якість збирання

Із збіркою все відмінно без знижок на що-небудь. Ніяких щілин, хрускоту або скрипу матеріалів я не побачив - клавіатура виглядає монолітно і дорого. Словом, саме так, як і повинно бути з турнірною механікою.Кабель

REAL-EL M07 володіє хорошим у всіх сенсах цього слова кабелем з тканинним обплетенням. Воно помірно-жорстке і не кашлатиться. Ефект пам'яті невеликий, а тому кабель цілком зручно розкласти, як то кажуть, "під себе".Звернув увагу на феритовий фільтр, який, як показала практика, відмінно захищає від перешкод.Золотисте напилення на коннекторі також позитивно позначається на рівні передачі сигналу.На межі кабелю і коннектора передбачений запобіжник від перегинів. А ось з запобіжником в місці стиковки кабелю і клавіатури підійшли хитріше. Замість нього, є спеціальна канавка, в якій і фіксується кабель. До речі, канавка побудована таким чином, що дозволяє виконувати щось на зразок бокового підключення, тобто, коли кабель виходить не по центру, а праворуч або ліворуч.

Довжина кабелю - 1,6 метра, чого цілком достатньо для підключення ледве не будь-якого плану, навіть якщо ваш системний блок розташований під комп'ютерним столом в дальньому кутку.

Дизайн

REAL-EL M07 хоча і не виглядає помітно, але в той же час має цілком симпатичну зовнішність - гарне поєднання відтінків, металева поверхня під свічі, обтічні бічні грані - словом, увагу звернути є на що. Хотілося б також на цьому "торті" побачити ще й "вишеньку" у вигляді підсвічування. Однак її тут немає. Ну так вимагати від настільки недорогої механіки досконалості в усьому безумовно банально.Ергономіка

Що звертає на себе увагу - відсутність цифрового блоку справа, та й взагалі будь-яких додаткових кнопок у цьому плані. Але це ні в якому разі не мінус, адже варто враховувати позиціонування клавіатури - турнірна. Тобто, ви носите її на турніри і змагання, що, погодьтесь, зовсім незручно, якщо у вас важкий і громіздкий девайс.Розкладка займає всю панель, як то кажуть, від "корки до корки". Кнопки повноформатні.

По периметру знизу зазначені вище гумові ніжки, невелика наклейка з деякою інформацією про девайс і пара відкидних ніжок.

Свічі

Подібно старшої своєї моделі - REAL-EL M15 Backlit, в M07 виробник також використовує свічі Jixian (BLUE SWITCH) з ресурсом напрацювання на відмову понад 20 млн. натискань.

Для даної цінової категорії такі свічі виглядають цілком виправдано.

Розкладка

Розкладка у REAL-EL M07 вийшла прикольною. Тут шість рядків кнопок, з яких три верхніх отримали легкий нахил в сторону користувача, а три інших - в протилежну від нього частину. Не стану стверджувати – чи особливість це самих свічів або ж результати діяльності інженерів виробника, але вийшло в результаті добре - до розкладки швидко звикаєш, а помилок мінімум вже на самому початку, скажімо так, адаптаційного періоду.

За три тестових місяці покриття жодної з клавіш не почало витиратися нехай навіть на мінімально можливому рівні, що також плюс.

Замість висновків

Що ж, для своєї цінової категорії це дуже хороший приклад механічної клавіатури. Що не дуже сподобалося особисто мені - відсутність підсвічування. Все інше з надлишком "перекривається" вартістю. Таким чином, якщо ви обмежені в бюджеті або сумніваєтеся, чи варто переходити на механіку, рекомендую спробувати REAL-EL M07 - незалежно від поставленого завдання в будь-якому випадку ви не залишитеся розчаровані.

Плюси

 • Вибрані матеріали і якість збирання;
 • Відмінний за всіма статтями кабель / хороше обплетення, феритовий фільтр, золотисте напилення на коннекторі;
 • Симпатичний дизайн;
 • Непогані як для даного цінового рівня свічі;
 • Легка адаптація;
Мінуси
 • Відсутність підсвічування (суб'єктивно)

Орієнтовна вартість: 960 гривень;
Продукт надано прес-службою REAL-EL в Україні;
Автор: Сергій Решодько;
Джерело: IT news;
Сторінка продукта на сайті виробника - REAL-EL M07