Укр
Рус
Укр
Рус

Огляди та статті

REAL-EL STAB-2000 - "захист для двох"!

26 Квітня 2018

Дивимся можливості доступного за ціною стабілізатора напруги, орієнтованого на обслуговування відразу двох пристроїв-споживачів, сумарною потужністю не більше 1600 Вт. Чи варто рекомендувати цю новинку естонського бренду?

Дивимся можливості доступного за ціною стабілізатора напруги, орієнтованого на обслуговування відразу двох пристроїв-споживачів, сумарною потужністю не більше 1600 Вт. Чи варто рекомендувати цю новинку естонського бренду?

Комплект поставки і упаковка

  • стабілізатор REAL-EL STAB-2000;
  • два додаткових запобіжника;
  • Інструкція з експлуатації;
  • гарантійний талон;





Все перераховане користувач отримає в невеликій картонній коробці, яка має досить стриманий дизайн, що поєднує фірмові тони виробника, кілька ілюстрацій пристрою всередині, а також весь необхідний "масив" відомостей, як про сам продукт, так і виробника.





Технічні характеристики

  • Вхідна вилка – 1хСЕЕ7/7;
  • Вихідні розетки – 2хСЕЕ7/4;
  • Тип стабілізатора – релейний;
  • Вихідна потужність – 2000 ВА;
  • Вихідна потужність – 1600 Вт;
  • Максимальне навантаження – 1600 Вт;
  • Вхідна напруга ~140 – 265 В;
  • Вихідна напруга ~220 ± 8 % В;
  • Частота – 50 Гц;
  • Час перемикання - ? 10 мсек;
  • Запобіжник - 12 А;
  • Робочий діапазон температур - от 0 до +40 °C;
  • Відносна вологість - 10 ~ 90%, без конденсации;
  • Розміри – 250х140х140 мм;
  • Вага – 4,15 кг.





Матеріали і якість збирання корпусу

Обраний формат корпусу STAB-2000 схожий на його побратимів по лінійці та й багатьох опонентів по цеху. Головним чином, корпус металевий і тільки передня панель вийшла пластиковою. Крім цього, з пластика також ніжки знизу. Не можу не відзначити достатню висоту останніх, що в свою чергу сприятливо впливає на вентиляцію системи всередині.





Який матеріал ручки зверху, не уточняється, але тактильно нагадує якийсь полімер з домішкою гуми. Що ж, як би там не було насправді, в будь-якому випадку ручка надійна і зручна.



Збирання корпусу питань у мене не викликала - всі елементи між собою добре підігнані, нічого ніде не хитається. Пластикова частина корпусу, скажімо так, "слабкою ланкою" на тлі металу також не опинилася.

Оскільки всі елементи між собою зафіксовані на шурупах, доступ до нутрощів гранично простий - з точки зорі ремонтопридатності пристрою це плюс.

Функціональні елементи

Всі елементи тут винесені на передню пластикову панель, а також тильну металеву, тоді як на бічних стінках лише вентиляційні сітки.

Оглядаючи першу із зазначених, на ній легко помітити невеликий дисплей, що відображає різні дані - поточну вхідну і вихідну напругу, роботу функції "Пауза" та ін.



Що стосується функції "Пауза", яка, до речі кажучи, більш відома як "Відкладений старт" - це 10-секундний тайм-аут, який бере стабілізатор при кожній новій подачі струму через нього на пристрої-споживачі, що необхідно для вирівнювання потужності.

На панелі ззаду дві розетки для підключення пристроїв-споживачів, а також запобіжник, вивід кабелю підключення до електромережі, кілька рядків технічних даних, наклейка Q.C. PASSED і ін.





Система всередині

Зазирнувши всередину, користувач "виявить" тут велику мідну котушку з чималою кількістю проводів, що виходять з неї, а також дві плати, одна з яких - керуюча всією системою, а друга відповідає за роботу безпосередньо самого дисплея. Приємним, скажімо так "моментом" на першій із зазначених можна назвати досить простецький схему підключення її в загальну мережу - в разі необхідності заміни - це легко зробити навіть самому користувачеві.









Технології та інші можливості

Реалізоване мікропроцесорне керування дозволило забезпечити високу точність стабілізації вихідної напруги. Крім того, не можу не відзначити, що дана система надійно захищає пристрої-споживачі від впливів високочастотних імпульсних перешкод.





REAL-EL STAB-2000 розрахований на роботу при напрузі від 140 Вт до 265 Вт, що досить непогано. Однак особисто я за тестовий період зіштовхуються з ситуацією, коли зазначений вище дисплей відображав букву H, і сам пристрій при цьому не працював. Це запобіжний засіб, що, скажімо так, активується коли в мережі більше 265 Вт. Ще можна зустріти букву L - це коли нижче 140 Вт. В цьому випадку REAL-EL STAB-2000 також автоматично вимикається. І як варіант ще на екрані може висвітитися буква "С". В цьому випадку пристрій також буде відключено через спрацьовування системи захисту від перегріву.





Функція "Пауза" охороняє підключені до стабілізатора пристрої-споживачі від різкої подачі напруги, яке в електромережі часто буває вище допустимих меж.

Підключення

Підключення просте і зрозуміле, в тому числі користувачам, які раніше не мали справ з пристроями такого плану. Єдине, що не слід забувати - сумарна потужність підключених споживачів не повинна перевищувати 1600 Вт. Ніяких інших умов немає.





Після підключення пристроїв до розеток на стабілізаторі і перемиканні живлення запуститься в роботу функція "Пауза". Коли її відлік закінчиться, почнеться подача живлення.

Враження від експлуатації

REAL-EL STAB-2000 пропрацював у мене два місяці без відключень, за винятком лише одного разу, коли змінювалися пристрої-споживачі. Спочатку це були дві морозильні камери, а потім холодильник і газова колонка.

За підсумками повинен сказати, що REAL-EL STAB-2000 відмінно реагував на все, скажімо так, пригоди з мережею - скачки напруги, різкі відключення тощо. Таким чином, якщо мова йде про покупку стабілізатора під два поруч стоять споживача, REAL-EL STAB-2000 варто дивитися, адже перед нами не тільки добре зібране, а й також стабільно працюючий пристрій за цілком адекватні гроші.

Орієнтовна вартість: 1300 гривень;
Продукт надано прес-службою REAL-EL;
Автор: Сергій Решодько;
Джерело: IT news;
Сторінка продукту на сайті виробника - REAL-EL STAB-2000;