Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

HiTech Expert - REAL-EL STAB-2000 - недорогий стабілізатор для захисту побутової техніки

25 Квітня 2018

REAL-EL STAB-2000 - це компактний і доступний за ціною стабілізатор напруги, здатний захистити відразу два підключених до нього пристрої-споживача від підвищеної / зниженої напруги, короткого замикання, перевантаження і багато іншого. Нещодавно пристрій почав продаватися в Україні. Наша редакція отримала можливість познайомитися з ним ближче, і сьогодні я ділюся своїми враженнями.

REAL-EL STAB-2000 – це компактний і доступний за ціною стабілізатор напруги, здатний захистити відразу два підключених до нього пристрої-споживача від підвищеної / зниженої напруги, короткого замикання, перевантаження і багато іншого. Нещодавно пристрій почав продаватися в Україні. Наша редакція отримала можливість познайомитися з ним ближче, і сьогодні я ділюся своїми враженнями.

Упаковка

Користувач отримає STAB-2000 в невеликій картонній коробці, з досить стриманим дизайном, виконаним в стилістиці зовнішності упаковки під раніше розглянутий REAL-EL STAB-500. На стінках, крім ілюстрацій пристрою, на двох мовах винесені відомості про особливості продукту. Є також інформація про виробника і багато інших цікавих даних, з якими я б рекомендував ознайомитися.

Після чого переходимо до огляду вмісту.

Комплект поставки

Усередині коробки, крім самого стабілізатора, «виявиться» керівництво користувача, гарантійний талон, а також два запобіжника.

Технічні характеристики

 • Вхідна вилка – 1хСЕЕ7/7;
 • Вихідні розетки – 2хСЕЕ7/4;
 • Тип стабілізатора – релейный;
 • Вихідна потужність – 2000 ВА;
 • Вихідна потужність – 1600 Вт;
 • Максимальне навантаження – 1600 Вт;
 • Вхідна напруга ~140 – 265 В;
 • Вихідна напруга ~220 ± 8 % В;
 • Частота – 50 Гц;
 • Час перемикання — ? 10 мсек;
 • Запобіжник — 12 А;
 • Робочий діапазон температур — от 0 до +40 °C;
 • Відносна вологість — 10 ~ 90%, без конденсации;
 • Розміри – 250х140х140 мм;
 • Вага – 4,15 кг.

Матеріали

Подібно зазначеного вище REAL-EL STAB-500, корпус REAL-EL STAB-2000 також виготовлений з металу і пластика. Домінує, зрозуміло, метал, тоді як із пластику тільки передня панель, на якій невеликий дисплей і кілька кнопок керування.

Пластиковими виявилася також ніжки знизу, які формують тут якийсь бар'єр, необхідний для вентиляції системи. До слова, сама вентиляція пасивна. Таким чином, про кулер говорити не доводиться - задіюються сітки на бічних стінках справа і зліва, а також знизу.

Ручка транспортування прогумована і зручна.Якість збирання

Із збіранням все в повному порядку - елементи щільно «збиті» між собою, ніякого люфту або скрипу матеріалів немає. Не менш приємно, то, що при необхідності можна легко розібрати корпус, отримавши, таким чином, доступ до «нутрощів». З точки зору ремонтопридатності сказане вище аж ніяк не порожній звук.

Дизайн

Зовні REAL-EL STAB-2000 практично не відрізняється від, скажімо так, «колег по цеху», за винятком хіба що функціональної передньої панелі, у якій виключно свій дизайн. Проте, все це в витриманому форматі, без будь-яких кричущих вставок або наклейок. Таким чином, з точки зору зовнішності STAB-2000 - типова «робоча конячка». Такі пристрої вписуються в інтер'єр тієї або іншої кімнати, але на загальному плані не виділяються, а цінні саме тим, наскільки добре працюють.Ергономіка

Єдина тут передня пластикова панель примітна невеликим дисплеєм, а також перемикачем живлення і кнопкою, натиснувши на яку, можна дізнатися вхідну і вихідну напругу. Розібратися тут легко - дані, які користувач бачить після закінчення функції відкладеного старту - вхідна напруга, а показник, який блимає після перемикання цієї кнопки - вихідна. Вона і подається на пристрої-споживачі.Функція «Відкладений старт» або «Пауза» тут задана виробником - це 10 секунд. На такий проміжок часу виконується затримка стабілізатором подачі струму.

Ззаду передбачені дві розетки для пристроїв - споживачів, а також запобіжник, виведення кабелю живлення і кілька рядків з технічними даними. Тут же наклейка Q.C. PASSED. Наявність її означає, що якість пристрою відповідає вимогам до нього розробником.

Оснащення

Конструкція системи всередині - це велика мідна котушка, від якої виходить безліч проводів, а також дві плати - одна з яких є керуючою для всієї системи, а друга відповідає за роботу дисплея.

На керуючої платі немаленька елементна база з різними конденсаторами, клемами і ін. Оскільки підключення всього в одну систему гранично просте, як мінімум заміна керуючої плати, в разі такої необхідності, можлива самим користувачем.

Втім, як мінімум, в гарантійний період «заглядати всередину» я б не рекомендував, так як в сервісі це напевно буде помічено.

Технології та інші можливості

Перш за все, варто відзначити, що це пристрій живиться роботу при напрузі від 140 Вт до 265 Вт, а це вельми широкий діапазон. Однак, якщо напруга в мережі вище або нижче цих, скажімо так, «порогів», на табло з'явиться характерне позначення і пристрій у вас не запрацює до тих пір, поки струм не повернеться в позначені рамки.

Мікропроцесорне керування, яке є тут, здатне забезпечити високу точність стабілізації вихідної напруги. Крім того, система захищає пристрої-споживачі від різних впливів високочастотних імпульсних перешкод.

Ну, і функція «Пауза», яка охороняє підключені споживачі до стабілізатора від різкої подачі на них струму, після такого ж різкого знеструмлення.

Підключення та налаштування

З підключенням немає ніяких проблем. Воно буде легким, навіть для користувача, у якого немає досвіду роботи з такого роду «речами». Єдине, що потрібно врахувати, що б максимальна потужність пристроїв, що підключаються не перевищувала 1600 Вт.

Обидва споживача підключаються до розеток ззаду, потім виконується перемикання живлення, і по закінченню зворотного відліку функції «Пауза» система почне працювати.

Враження від експлуатації

Я проводив тестування REAL-EL STAB-2000 близько двох місяців, протягом яких пристрій працював в режимі 24/7, тобто, без простоїв. Близько місяця до нього були підключені два холодильника, потім один холодильник і газовий котел.

За підсумками повинен сказати, що можливості цього стабілізатора мені сподобалися. Прилад відмінно «ловить» скачки, також добре справляється зі зниженою або підвищеною напругою, простецький в експлуатації, а, крім того, у нього дуже хороша ціна.

Підсумовуючи сказане, REAL-EL STAB-2000 варто рекомендувати до покупки, якщо планується одночасне підключення двох поруч стоячих пристроїв-споживачів.

Плюси

 • Матеріали, збирання, можливість легкого розбирання пристрою в разі необхідності ремонту;
 • Просте налаштування;
 • Функціональність;
 • Ціна

Мінуси

 • Не виявлено;

Орієнтовна вартість: 1300 гривень;
Продукт надано прес-службою REAL-EL;
Автор: Вадим Буряк;
Джерело: HiTech Expert;
Сторінка продукту на сайті виробника - REAL-EL STAB-2000;