Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

Огляд механічної клавіатури REAL-EL M15 Backlit

25 Січня 2018

Кілька тижнів тому ми почали знайомитися з продукцією естонського бренду REAL-EL на прикладі ігрової гарнітури GDX-8000. Сьогодні піде мова про ще один продукт – механічну клавіатуру M15 Backlit. Серед її особливостей – велика кількість ігрових режимів і налаштувань, цікаве підсвічування, перемикачі BLUE SWITCH, а ще невисока вартість. Але чи достатньо всього цього, щоб зацікавити?

Кілька тижнів тому ми почали знайомитися з продукцією естонського бренду REAL-EL на прикладі ігрової гарнітури GDX-8000. Сьогодні піде мова про ще один продукт – механічну клавіатуру M15 Backlit. Серед її особливостей – велика кількість ігрових режимів і налаштувань, цікаве підсвічування, перемикачі BLUE SWITCH, а ще невисока вартість. Але чи достатньо всього цього, щоб зацікавити?Комплектація та упаковка

Користувач отримає клавіатуру в середній за своїми габаритами картонній коробці, яка має досить стриманий дизайн і чималу кількість різних даних, як про сам продукт, так і про компанію-виробника.Усередині крім, звичайно ж, самого пристрою передбачена документація, а також невеликий пінцет, за допомогою якого користувач може зняти ту чи іншу кнопку з пазів. Останнє стане в пригоді, коли надумаєте чистити клавіатуру. Під час тестової експлуатації пробував кілька разів, і, повинен сказати, такий варіант зручний.Технічні характеристики

  • Кількість клавіш – 104.
  • Кількість клавіш швидкого доступу – 12 Fn.
  • Контакти клавіш – механічні свічі Jixian (BLUE SWITCH)..
  • Напрацювання на відмову, натискань – понад 20 млн.
  • Довжина/обплетення кабелю – 1,8 м / тканина.
  • Розміри – 450х25х185 мм.
  • Вага – 1060 г.


Матеріали та якість збірки

Не знаю, як кому, але особисто мені подобається металева підкладка в клавіатурі незалежно від позиціонування пристрою. Звичайно ж, порівняно з пластиковою – це додаткова вага. Разом з тим, для ігрової «механіки» зайві грами – плюс, особливо з точки зору юзабіліті. Ну а, крім того, металева підкладка додає візуальної масивності пристрою, та й робить корпус міцнішим. І, до речі, щодо останнього – дорікнути в цьому плані виробникові у мене не вийшло: збивання металевої підкладки з пластиковою основою надійне – ніякого скрипу матеріалів або ж люфту помічено не було.

Дизайн

Товщина корпусу – 25 мм, що зовсім небагато як для механічної клавіатури.

Окремо сподобалося те, як виробник підійшов до згаданої підкладки під розкладку. Легко помітити – зверху і знизу вона з вигинами. Та якщо в першому випадку – це просто декор, то вже вигин знизу виконує роль підставки під кісті рук.

Інший плюс такої підкладки в тому, що візуально вона робить клавіатуру компактнішою і тоншою її реальних розмірів.

Підсвічування

Як би пафосно це не звучало, але з підсвічуванням усе класно: кілька варіантів на вибір і простеньке перемикання, можливість підвищувати/знижувати яскравість, а ще зменшувати/збільшувати швидкість світлових ефектів. Можна зробити так, щоб всі клавіші світилися постійно, а можна підсвітити лише ігровий блок WASD і стрілки. Вибирається варіант за допомогою комбінації FN + INS. Збільшуємо або зменшуємо яскравість світіння комбінацією FN + натискання стрілки вгору/вниз. Ну а зробити мерехтіння швидшим або повільнішим можна, затиснувши кнопку FN плюс праву/ліву стрілку відповідно.

Під час роботи підсвічування чуємо невеликий шум, який нагадує шипіння електрики. Залежно від швидкості світіння змінюється і його гучність. Хоча, як на мене, він не дратує вже спочатку, а згодом його взагалі перестаєш помічати.

Ігрові режими і налаштування

У M15 Backlit 8 попередньо встановлених ігрових режимів: First-Person Shooter, Cross Fire, Call Of Duty, Real-Time Strategy, League Of Legends, CAR ROSE, NBA, League Of Legends Simple. Перемикатися між ними просто: FN плюс відповідна кнопка від 1 до 8 включно. Переплутати не вийде, оскільки на кожній нанесено відповідну підказку у вигляді піктограми. До речі, у кожного з цих режимів є і своє підсвічування, яке активується при перемиканні.Крім встановлених режимів, є ще призначені для користувача, які потрібно налаштувати самостійно. Робиться це шляхом натискання FN + 9 і далі вибір потрібної комбінації кнопок.

Варто також відзначити підтримку режиму 6КRO – можливість одночасного натискання шести клавіш, а також NKRO. Активувавши останній, користувач отримає можливість одночасно задіяти всі кнопки.

Зручність розкладки і підключення

Формат розкладки і розташування кнопок схожий на класичні 104-клавішні рішення. Ніяких окремих кнопок тут немає.«Посадка» кнопок на перемикачі BLUE SWITCH досить висока, що, втім, пояснюється особливістю самих перемикачів. Зауважень щодо ходу клавіш у мене не виникло. Кожне натискання супроводжується відповідним клацанням – ще одна особливість «механіки».Довжина кабелю – 1,8 метра. Особисто мені цього було цілком достатньо. Ферітовий фільтр для захисту від перешкод, запобіжники на стиках від перегинів і позолоту на коннекторі для поліпшеної провідності сигналу передбачено.Легко помітити: уже із самого початку клавіатура розташована під певним нахилом. Якщо ж користувач захоче отримати ще більший, зробити це можна за допомогою відкидних ніжок знизу.Замість висновків

Що ж, за підсумками знайомства з цим продуктом REAL-EL, можу сказати, що перед нами досить непогана пропозиція у своєму сегменті. Так, тут немає фірмового софту для тонкого налаштування, однак за такі гроші це можна пробачити.

Найближчі конкуренти M15 Backlit на 5-6 сотень гривень дорожчі. А ось альтернативних пропозицій у тому ж ціновому діапазоні я не зустрів – усе, що попадалося, мало лише окремий механічний блок.

Орієнтовна вартість: 1270 гривеь
Продукт надано прес-службою REAL-EL
Автор: Сергій Решодько
Джерело: TechToday
Сторінка продукта на сайті виробника - REAL-EL M15 Backlit