Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

Огляд ігрової гарнітури REAL-EL GDX-8000 Vibration Surround 7.1 Backlit

29 Грудня 2017

Особисто моє знайомство з цим маловідомим в Україні естонським брендом почалося з вивчення його механічних ігрових клавіатур. Однак нещодавно компанія випустила доступну ігрову гарнітуру накладного типу – GDX-8000. Серед її особливостей – симпатична підсвiтка, звук класу 7.1, спеціальний софт для його налаштування і вібробас. У цьому огляді – мої враження від знайомства.

Особисто моє знайомство з цим маловідомим в Україні естонським брендом почалося з вивчення його механічних ігрових клавіатур. Однак нещодавно компанія випустила доступну ігрову гарнітуру накладного типу – GDX-8000. Серед її особливостей – симпатична підсвiтка, звук класу 7.1, спеціальний софт для його налаштування і вібробас. У цьому огляді – мої враження від знайомства.

Комплектація та упаковка

Комплект поставки виявився по-спартанськи простий - сам пристрій плюс документація.



Щодо дизайну коробки – із цікавого тут можна відзначити хіба що ілюстрації, які демонструють надійність дужки. Так це насправді чи ж перед нами просто маркетинговий прийом, подивимося трохи нижче.





Технічні характеристики

  • Діаметр мембрани – 50 мм.
  • Опір – 32 Ом.
  • Чутливість навушників -108 ± 3 дБ.
  • Частотний діапазон навушників – 20 – 20 000 Гц.
  • Чутливість мікрофона -58 ± 3 дБ.
  • Частотний діапазон мікрофона – 30 – 16 000 Гц.
  • Довжина кабелю – 2,2 ± 5% м.
  • Тип роз’єму – USB.
  • Вага – 400 г.





Матеріали

Дізнатися, з якого точно матеріалу зроблена дужка, у мене не вийшло, хоча з вигляду він нагадує карбон, який зсередини посилили металевою вставкою. Вийшло в підсумку надійно. Так, зав’язати дужку вузлом я не пробував, але всіляко вигинати/перегинати без плачевних наслідків для неї в мене вийшло.





Вушні чашки досить великі. Водночас незграбно вони не виглядають. Їхня конструкція – це поєднання декількох матеріалів: пластику soft touch, м’якої екошкіри й сітки, яка прикриває безпосередньо динаміки.





Мікрофон тут відкидного типу. Він також зроблений з пластику soft touch. Щодо його реалізації питань у мене не виникло, а ось відкидна конструкція вийшла дещо жорсткуватою. Звичайно ж, звикнути до неї можна, але на самому початку експлуатації це не дуже зручно, хоча і дозволяє уникнути довільного відкидання мікрофона під час баталій.





Зібрано гарнітуру добре – люфту деталей немає, за винятком місць, де він передбачений особливостями конструкції.

Довжина кабелю 2,2 метра. Цього більш ніж достатньо, щоб підключити аксесуар до системного блоку, який стоїть під столом у самому крайньому кутку. Від впливів зовнішніх джерел кабель захищений досить щільною тканинною опліткою. Отримана в підсумку конструкція не має особливого ефекту пам’яті, а тому користувачеві зручно розкласти кабель «під себе». Запобіжники від перегибів на стиках і позолота на коннекторі для поліпшення провідності сигналу також присутні.





Пульт управління та мікрофон

Регулювання звуку, вимкнення/ввімкнення підсвічування, мікрофона і вібробаса – усе це винесено на пульт управління на кабелі. У цілому робота з ним зручна, хоча особисто я хотів би бачити тут ще й кліпсу для кріплення на одяг – місце для цього є.





До можливостей мікрофона зауважень немає – звук відмінний як при іграх, так і при відеозв’язку. Об’єктивності заради я послухав думки десяти людей, і ніхто з них не порадив мені говорити голосніше або, що ще гірше, змінити гарнітуру.





Підсвічування

Підсвічування зонального типу. Воно «захоплює» зовнішню частину вушних чашок, а також пульт і мікрофон. Яких-небудь особливих форматів управління немає, усе по-простому: користувач може його або ввімкнути, або вимкнути. Колір один – червоний.





Відносно вражень – воно непогано доповнює дизайн і не сліпить надмірною яскравістю.

Вібробас

Така функція навушників/гарнітур, як вібробас, на сьогоднішній день уже не є родзинкою, проте той факт, що вона «мігрує» на моделі в більш доступному ціновому сегменті, приємний.







У GDX-8000 вона зроблена добре (повірте, порівняти мені є з чим) – чітко «відбиває» баси і спецефекти в іграх. Відключається легко – на згаданому вище пульті.

Зручність носіння

Окремий плюсик у карму виробнику я схильний поставити саме за великі чашки і автоматичне регулювання довжини оголів’я. Так, це не ключові особливості даного пристрою, але вони тут є і зроблені грамотно, а з точки зору юзабіліті це зовсім не порожній звук.

Жорсткість дужки помірна. Голову вона не здавлює, а гарнітурі сповзти вниз не дозволяє. Усе це я перевірив на прикладі 4 годин роботи, не знімаючи. До речі, чашки всередині не пітніють.

Особливості фірмового софту

Як «бонус» для «тонкого» налаштування звуку виробник пропонує скористатися фірмовим програмним забезпеченням. Виконати завантаження можназвідси.





Це ПЗ дозволяє регулювати звук за допомогою 11-смугового еквалайзера. Крім того, тут передбачена просторова обробка звуку, що позитивно позначається на об’ємності, а ще є можливість регулювання тональності тощо.

Враження від звуку

У GDX-8000 гарна гучність й чудове об’ємне звучання, чіткі середні і відмінні баси. До слова, якщо ви особливо любите останні, додайте сюди ще й вібробас – отриманим результатом, як мені здається, будете задоволені.

Ну і про «кислу вишеньку» на цьому «тортику» – звукоізоляцію. За своїми відчуттями я не можу назвати її гранично хорошою. Але якщо цей, з дозволу кажучи, «нюанс» вас особливо не дратує, в усьому іншому гарнітура варта своїх грошей.

Орієнтовна вартість: 1030 гривень
Продукт надано прес-службою REAL-EL
Автор: Сергій Решодько
Джерело: TechToday
Сторінка продукта на сайті виробника - REAL-EL GDX-8000