Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДІА-ЦЕНТР

REAL-EL M15 Backlit: "твоя перша ігрова механіка"!

26 Жовтня 2017


Оцінюємо шанси нової механічної клавіатури від REAL-EL на успіх серед українського користувача. Чим цікавий продукт, наскільки адекватний цінник і взагалі чи варто її дивитись?

Оцінюємо шанси нової механічної клавіатури від REAL-EL на успіх серед українського користувача. Чим цікавий продукт, наскільки адекватний цінник і взагалі чи варто її дивитись?

Упаковка

Для M15 Backlit підготовлена порівняно невелика (якщо виходити з габаритів самої клавіатури - 450х25х185 мм) упаковка, дизайн якої у поліграфії називають, як матова ламінація з вибірковим лаком. Якщо ж відкинути всі незрозумілі слова, справа йде про доволі стриману зовнішність, що поєднує декілька ілюстрацій розкладки та її окремих елементів, ключових специфікацій, а також інформацію про самого виробника і продавця в Україні. Словом, як на мене, варто глянути.
Закінчивши з оглядом коробки, переходимо до вивчення комплекту поставки.


Комплектація

Відкривши упаковку, всередині неї користувач побачить, звичайно, саму клавіатуру. Крім неї, передбачена також різноманітна документація, у тому числі гарантійна.


Технічні характеристики

 • Габарити – 450х25х185 мм;
 • Вага – 1060 г;
 • Розкладка клавіатури – Рус/Укр/Eng;
 • Кількість клавіш – 104;
 • Кількість клавіш швидкого доступу – 12 Fn;
 • Контакти клавіш – механічні свічі Jixian (BLUE SWITCH);
 • Напрацювання на відмову, натискань – понад 20 млн. натискань;
 • Довжина кабелю – 1.8 м;
 • Обплетення кабелю – тканина;
 • Тип клавіатури – ігрова;
 • Технологія зв’язку – провідна;
 • Сумісність з ОС - Windows XP/Vista/7/8/10;Матеріали корпусу

Хоч виробник і декларує тут металеву основу, в сутності, остання, як така зроблена з пластику, у чому легко переконатися, перевернувши пристрій. Ну, а вже сама поверхня, на якій «розсипані» кнопки – металева, з прикольними вигинами зверху і знизу, котрі, по-перше, гарно підкреслюють невелику товщину корпусу, а по-друге, у випадку з вигином знизу – це ще вельми непогана підставка під кисті рук. Словом, особисто мені такий підхід припав до смаку.


Всі кнопку тут «посаджені» на надійні (як стверджує сам виробник) перемикачі BLUE SWITCH. Їх надійність я перевіряв, як тільки міг у рамках близько 1,5 місяця тестового періоду, однак слабких місць по підсумкам, побачено не було.
Якість збирання

Рівень реалізації корпусу REAL-EL M15 Backlit – це, без сумнівів, сильна сторона пристрою – класна підгонка матеріалів корпусу, мінімальні шви/зазори плюс абсолютно ніякого люфту, за виключенням місць, де таке, з дозволу кажучи, «рух», передбачено особливостями конструкції. Таким чином, по підсумку тут твердий вищий бал, без знижок на будь що.
Дизайн

Відверто кажучи, коли прес-служба REAL-EL запропонувала мені подивиться цю клавіатуру, я чомусь подумав, що мова йде про громіздкий, незручний пристрій. Звідки взялося таке враження, сказати не можу, проте, уже під час першого знайомства було приємно усвідомити, що моє початкове припущення виявилось у корені невірним. Так, девайс немаленький, доволі важкий, а самі кнопки зі значною «посадкою». І, тим не менш, продукт виглядає класно, чорні кнопки прикольно виглядають на фоні білої і прозорої основи перемикачів, а сам метал з відміченими вище вигинами, придає пристрою деякої витонченості, якогось свого шарму. Таким чином, особисто я схильний вважати, що M15 Backlit є чим сподобатись навіть без увімкненого підсвічування. Однак вивчити її по повній програмі дуже рекомендую, і в наступному розділі розповім, чому.


Враження від підсвічування

Підсвічування сподобається всім, і причин тому декілька: варіанти зі сценами, можливість зменшення/збільшення яскравості, а також швидкості світлових ефектів.
Особисто я не особливо практикувався з двома останніми особливостями, а ось зі сценами пограв достатньо. Щоб не сильно вдаватися в описання всіх варіантів, пропоную подивитися відео з сайта виробника, де продемонстрована її робота.

Ігрові режими і індивідуальні налаштування

Виробником задекларовано 8 встановлених користувацьких режимів: First-Person Shooter, Cross Fire, Call Of Duty, Real-Time Strategy, League Of Legends, CAR ROSE, NBA, League Of Legends Simple. Усі вони винесені на кнопки 1-8, де позначені характерними мініатюрами, а, крім того, доповнені персональним підсвічуванням при активації того, чи іншого режиму. Активація же виконується комбінацією FN+клавіша необхідного режиму. Як на мене, прикольна реалізація. Крім цього, є також користувацькі, налаштовувані. Для них комбінація FN+9 або 0.


Що стосується індивідуальних налаштувань, це активація режиму 5KRO (можливість одночасного натискання шести клавіш), режиму NKRO (одночасна робота усіх клавіш), тощо.


Замість висновків

Мені сподобалася і сама ергономіка REAL-EL M15 Backlit, і хід кнопок з гарною тактильною віддачею, а ще те, що до них фактично не потрібно звикати. Бажання працювати з нею підсилює прикольне різноформатне підсвічування плюс тонка металева поверхня. Словом, якщо ви плануєте «пересідати на механіку», раджу поглянути на дану модель – гарне співвідношення ціни і якості.

Плюси

 • Відмінні матеріали корпусу і чудове збирання;
 • Гарний дизайн;
 • Класне підсвічування/декілька варіантів і просте перемикання;
 • Відмінний хід клавіш;
 • Багато встановлених ігрових режимів і індивідуальних налаштувань;
 • Вартість
Мінуси
 • Суттєвих не побачив
Орієнтовна ціна: 1400 гривен
Продукт наданий прес-службою бренду REAL-EL
Автор: Сергій Решодько
Джерело: ITnews