Укр
Рус
Укр
Рус

МЕДИА-ЦЕНТР

Регулятор навантаження

14 Вересня 2015

Згідно з правилами і нормативами споживання електроенергії жителями багатоквартирних будинків « …у багатоквартирних будинках (з газовими плитами), що були спроектовані та зведені до 2006 року, визначено розрахункове навантаження на них – 3 кВт на одну квартиру, а в будинках з електричними плитами виділена потужність на квартиру складає 7 кВт. У тих будинках, що були спроектовані з 2006 року (фактично з кінця 2005 р.), навантаження збільшено: для квартир з газовими плитами – до 4,5 кВт, а для квартир з електричними плитами – до 10 кВт на одну квартиру».
Наповнюючи свою квартиру новими сучасними приладами, що живляться від електромережі, слід неодмінно подумати про те, чи вистачить виділеної потужності електричної мережі квартири для забезпечення необхідного живлення електроприладів.
Важко собі уявити сучасну квартиру, не обладнану кондиціонером, пральною машиною, витяжною вентиляцією, посудомийною машиною, теплою підлогою чи просто праскою, мікрохвильовою піччю, водонагрівачем або електричним чайником. Зважаючи на таку велику кількість потужних побутових приладів у кожній квартирі, чи варто дивуватися з того, що більшість людей стикаються з проблемами вимикання вхідних автоматів (пробок).
Встановлення ж потужніших автоматів призводить до нагрівання проводки в квартирі. Підвищене розігрівання дротів призведе до руйнування їхньої ізоляції, що в кращому випадку може викликати просто задимлення квартири, а в гіршому – пожежу. Більше того, навіть повна заміна усієї проводки і вхідних автоматів в квартирі проблему не вирішує, адже проводка в під'їзді і в будинку в цілому не розрахована на такі великі навантаження.
Крім того, існує ще й ризик спалити нульовий дріт у загальному будинковому електрощиті та влаштувати безліч проблем вже усім мешканцям багатоквартирного будинку. В цьому випадку ЖЕК жодної відповідальності нести не буде, і як свідчить судова практика, відшкодовувати збитки буде винуватець пожежі.
Одним з пристроїв, що допомагають вирішити такі проблеми, може стати автоматичний регулятор навантаження.

ПРИЗНАЧЕННЯ
Автоматичний регулятор навантаження мережі призначений для захисту електромережі та проводки від перевантажень, викликаних одночасним вмиканням пристроїв, сумарна потужність яких перевищує допустиму потужність лінії електромережі, методом автоматичного управління вмикання потужних побутових електроприладів.
Автоматичний регулятор навантаження мережі надає змогу організувати повноцінну спільну роботу двох незалежних електроприладів, сумарна потужність яких перевищує ліміт допустимої потужності лінії електропостачання.
Запропонований прилад знижує навантаження на проводку і підвищує безпеку експлуатації потужних побутових приладів, а також надає споживачеві простий спосіб вмикання додаткових електроприладів до мережі з недостатньою потужністю.

Aвтоматичний регулятор навантаження AR-01

Під час використання цього приладу з'являється можливість одночасного вмикання, наприклад, пральної машини (потужність 2,2 кВт) і бойлера (2 кВт) до лінії з допустимою потужністю 2,2 кВт. Їхнє одночасне вмикання без використання регулятора навантаження призведе до вимикання вхідного автомата і перевантаження мережі.

Неправильна схема одночасного підключення пральної машини і бойлера

Схема підключення пральної машини і бойлера через регулятор навантаження


ОПИС
Автоматичний регулятор навантаження мережі є пристроєм з електронною схемою управління, який виготовлено в пластмасовому корпусі з мережевою вилкою і двома розетками. Одна з розеток має маркування «Priority». Робоча напруга 220 В, допустимий струм кожної з розеток 16 А. Під розетками розташовані світлодіодні індикатори, що показують режим роботи приладу. Пристрій має фіксовані налаштування і не потребує додаткових налаштувань.
Автоматичний регулятор навантаження мережі підключається до стандартної побутової розетки 220 В. Пристрої-споживачі підключаються до його вихідних розеток. До розетки без маркування підключається пристрій, що потребує постійного електроживлення, але короткочасно може бути вимкненим. Наприклад, електричний водонагрівач, електричний конвектор тощо. До розетки «Priority» підключається пристрій, робота якого потрібна в даний момент. Наприклад, пральна машина, фен, електрочайник, пекти НВЧ тощо. При виявленні струму споживання, що вищий за певний рівень, у розетці «Priority» відбувається автоматичне вимикання розетки без маркування. Після завершення роботи підключеного до розетки «Priority» пристрою, автоматично поновлюється подача живлення в розетку без маркування. Тобто регулятор навантаження унеможливлює одночасну роботу двох потужних споживачів.

Автоматичний регулятор навантаження мережі має два основні режими роботи:
   1. Пристрій, підключений до розетки «Priority», вимкнений або перебуває в режимі очікування (споживана потужність менше 60 Вт). На розетку без маркування подається напруга, і пристрій, підключений до неї, може працювати. Обидва індикатори активні (світяться).
   2. Пристрій, підключений до розетки «Priority», працює (споживана потужність більше 100 Вт). Подачу напруги на розетку без маркування тимчасово припинено. Індикатор розетки «Priority» активний, індикатор другої розетки – не активний.

Регулятор навантаження надає можливість:
   – підключати електроприлади, сумарна потужність яких перевищує ліміт потужності цієї лінії електромережі;
   – підключати додаткові електроприлади без прокладання додаткових дротів;
   – запобігати перевантаженню електропроводки;
   – унеможливлювати збитки та незручності, пов'язані з вимиканням вхідного автомата;
   – знижувати перевантаження струму електромережі, що виникає після тимчасових вимикань електропостачання.

Принцип дії регулятора навантаження полягає у використанні пауз у роботі електронагрівних побутових приладів (бойлер, конвектор, праска тощо), що мають циклічний режим роботи. Прилади такого типу, як правило, забезпечено вимикачами, що вимикають нагрівальні елементи, коли досягнуто заданої температури. Тобто вони активні, споживають значний струм лише деякий час, зазвичай короткий, а решту часу струму споживання майже немає. Автоматичний регулятор навантаження надає також змогу в той час, коли один прилад вимкнено, використовувати енергію, що звільнилася, для живлення іншого приладу. В підсумку обидва підключені прилади можуть повноцінно функціонувати, не перевантажуючи ні мережу, ні проводку.